No image

Mutlu Aydemir’in kaleminden “Adana Bayan Futbol Takımı” başlıklı köşe yazısı.

Bugün Adana spor futbolcuları ve teknik heyeti yaptıklarından utanmalılar. Resmen korkak futbol oynadılar. Hayatımda böyle aciz takım görmedim. Yenilebilirsin ama onurunla yenil bari. Göztepe’mizde bunu yapan futbolcu olsa sahaya iner peşinden koşar takımdan defolup gitmesi için elimden geleni yapardım. Ben taraftarım benim tuttuğum takım 5- 10 gol yesin ama mücadele etsin. Yoksa böyle yere yatarak zaman çalarak gelecek puan gelmesin.

Maç sonu goller kaçıran takımımıza kızmayı bile unuttum . Aklımda Adana kafilesinin önünde durup yere yatan başta kaleci olmak üzere hepsinin yüzüne tükürmek geldi içimden. Sonra düşündüm ! Bunu neden ben yapayım . Adanaspor taraftarları gerekeni yaparlar sanırım. Çünkü yukarıda belirttiğim gibi Göztepe min futbolcusu bu tavırları yapsa biz utancımızdan yerin dibine girer ve taraftar onuru gereği gider gereğini yaparız.

İnanın bir ara karşımızda Adana Spor un bayan takımı var sandım. Ne o çıt kırıldım hareketler. Yere yatıp zaman çalmalar. Üstelik daha maçın başında başladılar.

Birde bunlara çanak tutan Hakem Özgür YANKAYA vardı. Bu kadar zaman çalınıyor , maç duruyor ama sen eklediğin süreyi bile oynatmıyorsun. Faul oluyor, kart çıkarıyorsun dakikalar geçiyor bir karta , kart gösterdiğin topçunun numarasını yazamıyorsun. Serbest vuruş kullanılacak , YANKAYA baraj kuran topçuların duracağı yeri işaretleyecek , sanki sürrealist tablo çalışması yapıyor. Ayıp Ayıp Ayıp .

YANKAYA ve Adana Spor heyeti sizin yaptığınız resmen Türk Futbolunu katletmek. Emek hırsızlığı.

Bundan sonra Adana Spor denilince aklıma bu gelecek. Tabi taraftarları gerekeni yapar ise o kalacak aklımda.

Bunların dışında Metin Hocama da diyeceklerim var. Hocam yıl sonuna kadar devam etmemiz gerektiğine inanan biriyim. Ancak benimde sabrım kalmıyor. Artık şu topçuları mevkilerinde oynat. Senelerin sağ kanat oyuncusu Emre AYGÜN sol açık oynuyor. Serdar ÖZBAYRAKTAR en verimli olduğu yer sol açık ama forvet çıkıyor. Gole ihtiyaç var Vleminckx giriyor ama seri ve aralara kaçabilen Serdar çıkıyor. Mehmet Erdem UĞURLU yanında oturuyor. Pas ve orta açabilme özelliğini kullanabileceğimiz adam Mehmet ama Gökhan KARADENİZ giriyor. Adana kanatlardan çok zayıf bir takım ama biz ısrarla göbekten girmeye çalıştık.

Takım kötü demiyorum ancak rakibimizin çok kötü olduğunu da unutmamak lazım.

Elimize geçen fırsatları değerlendiremez isek bir anda kendimizi 10. sıraların altında bulabilir ve hedeften uzaklaşabiliriz.

Her şeye rağmen bu kadroya güveniyorum .

Haftaya Şanlı Urfa maçında patlama bekliyorum.

Haydi Bastır Şanlı GÖZTEPE….

Göztepe Tv – Mutlu AYDEMİR


Share Now

Related Post

Leave us a reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.