No image

GÖZTEPE Başkanı Mehmet Sepil’in Pınar Karşıyaka’nın Euroleague’de Barcelona Lassa ile aynadığı maça giderek ezeli rakibine tribünden destek vermesi spor kamuoyunda büyük yankı uyandırırken, İzmir kulüpleri arasındaki dayanışmayı güçlendirecek önemli bir mesaj da Altınordu Başkanı Seyit Mehmet Özkan’dan geldi.

Göztepe ile cumartesi günü oynayacakları İzmir derbisini iki takım taraftarlarının yan yana izlemesini isteyen Başkan Özkan, “Bir kentte aynı oksijeni soluyan insanların birlikte, omuz omuza maç heyecanı yaşamasından daha doğal bir şey olamaz. Her yerde ‘Irkçılığa hayır’ diyorsak, takım ayrımcılığına da karşı durmalıyız. Biz İzmirliyiz ve önce rakibimize sonra da rakibimizin taraftarına saygı duyuyoruz” dedi.

Altınordu’nun sloganının “İyi Birey, İyi Vatandaş, İyi Futbolcu” olduğunu hatırlatan Başkan Özkan, sözlerini şöyle sürdürdü:

Bizim yolumuz belli ve bu hedefimize doğru adım adım yürüyoruz. Göztepe de Karşıyaka gibi bu kentin en önemli değerlerinden biri. İkisi de Süper Lig’e gerçekten çok yakışacaktır. Diğer yandan bu maçın Atatürk Stadı gibi taraftar ile futbolcular arasında yüzlerce metre mesafenin olduğu bir statta oynanmasından da büyük üzüntü duyduğumu belirtmek isterim. Bu derbinin, İzmir’deki futbol bakış açısını değiştirmesi açısından milat olmasını diliyorum.

Bilet fiyatları 10 TL olarak belirlenen derbiyi birlikte izleme teklifini İl Güvenlik Kurulu kabul etmemesi halinde Göztepeli taraftarlara açık tribün tahsis edilecek.

“GÖZTEPE ESKİ DOSTUMUZ”
Altınordu Yönetim Kurulu Üyesi Barış Orhun Bilge, Göztepe ile aralarındaki dostluğun çok eskilere dayandığını ifade etti. Yıllar sonra iki takımın iddialı bir şekilde PTT 1’inci Ligi’nde karşı karşıya geleceğini söyleyen Orhunbilge, bu konuda şöyle dedi:

İzmir’in iki güzide kulübü bu derbinin özlemini duyuyordu. Hedefimiz iyi futbol oynamak. Asırlık çınarların mücadelesi futbolseverlere umarım keyif verir. Altınordu taraftarıyla, camiasıyla, futbol okulları öğrencileriyle güzel bir görüntü sergileyecek. Dostumuz Göztepe ile İzmir’i en iyi şekilde temsil edip, sezon sonu hedeflenen yerlerde olmak istiyoruz.


Share Now

Related Post

Leave us a reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.