AMİGOİSMAİLAsıl mesleği pırlantacılık olan Göztepe Başkanı İmam Altınbaş’ın kendi pırlantasına sahip çıkması gerektiğini belirten İsmail Kocaoğlu “Başkan Altınbaş Göztepe’nin bir pırlanta olduğunu anlamalı” dedi

1976 yılından 2007’ye kadar faal olarak Göztepe’nin tribün liderliğini yapan İsmail Kocaoğlu, Türkiye’nin her tarafında adı saygıyla anılan yaşayan bir efsane. Göztepeliler’in “Başbakan” diye hitap ettikleri Kocaoğlu, Göztepe’nin sadece küme düştüğünü ama yere düşmediğini, camianın güç birliği yaparak silkinip bir an önce kendine gelmesi gerektiğini belirtti.

Kahramanmaraş’tan, Şanlıurfa’ya, Kadıköy’den, Bursa’ya tüm taraftar gruplarının adını saygıyla andığı nam-ı değer “Amigo İsmail” le, Güzelyalı’daki Cafe’n Göztepe’de, takımın son durumunu değerlendirdik.

“İlkleri biz yaptık”

Taraftar şovu anlamında Türkiye’deki ilkleri yapanın Göztepe olduğunu ifade eden Kocaoğlu, “Tribünlere ilk flamayı sokan, görsel şölene çeviren Göztepe’dir. İstanbul’da bayrak yokken, Göztepe’de “Pazara kadar değil mezara kadar” flamalarını çıkarmıştık. Tarihinde ilk defa 3. Lig’e düştüğünde ‘İnadına Göztepe’ flamasını da biz yaptırmıştık” dedi. Tribün liderliği yaptığı dönemle şimdi arasında gençlerin şiddete eğiliminin arttığını ifade eden efsane amigo, “İnsan çocuğunu severken ısırır mı? Göztepe senin evladın. Seveceksin. Koklayacaksın. Sarılacaksın. Isırmayacaksın. Isırırsan kendine de ailesine de rahatsızlık verirsin. O yüzden ‘Göztepeliyim’ diyen herkesi sağduyuya davet ediyorum” şeklinde konuştu.

Kümede kalırdık

Son Tavşanlı Linyit maçında yaşanan olaylarda tribün liderlerinin biraz dikkatsiz davrandığını belirten Kocaoğlu, “Göztepe’nin içi yanmış, küme düşmüş, elbet bir patlama olacak. Tepki de gösterilecek. Ancak adabıyla olmak şartıyla. ‘Ben statta olsaydım şöyle olurdu’ demek istemiyorum ama orada taraftar lideri olan “aklıselim” insanların ön taraflarda olması gerekiyordu. Seyircilerin tansiyonunun olabildiğince düşürmesi gerekiyordu. Bu sayede yediğimiz golün üstüne 90 artı 5’te beraberliği bulup kümede kalırdık. İddia ediyorum kümede kalırdık” dedi.

“Göztepe Göztepeliler’indir”

Tribün liderliği yaptığı dönemde her zaman yöneticilerle iletişim halinde olduklarını ifade eden Amigo İsmail, “Peki şu an taraftarın muhattap olacağı bir yönetici var mı? Yok. Yönetimle taraftarlar arasında büyük uçurum var. Yönetim eğer taraftar derneklerini yanına alsaydı geçtiğimiz gün yaşanan olaylar yaşanmazdı. Olayları bu duruma getirenler maalesef kulübün yönetim kurulu üyeleridir” şeklinde konuştu.

“Herkes gider taraftar kalır”

Göztepe yönetiminin Göztepeliler’den oluşması gerektiğini belirten efsane amigo, “Başkan İmam Altınbaş’a sesleniyorum. Herkes gider, Amigo İsmail kalır, Göztepe’nin cefakar taraftarı kalır. Eğer İmam Altınbaş kalmak istiyorsa Göztepe’yi İzmirlilerin, Göztepelilerin yönetmesi gerekiyor. İmam Altınbaş’ın bir an önce camiayı toplaması lazım. Eski başkanlarıyla, yöneticileriyle, taraftarı ile iletişim kurarak Göztepe’nin kurtuluşu için olağanüstü yönetimi oluşturması şart” şeklinde konuştu.

Göztepe markadır

Göztepe’nın sadece küme düştüğünü ama hiçbir zaman kalitesinden, markasından değer kaybetmediğini belirten Amigo İsmail, “Göztepe pırlantadır. Başkan Altınbaş’ın Göztepe’nin bir pırlanta olmasını anlaması lazım. Kendisi bir pırlantacı olarak pırlantayı satın almış. Ama artık pırlantasına sahip çıksın. Parlatsın ve değer kazandırsın” ifadelerinde bulundu.

Kaynak: http://www.gazeteyenigun.com.tr/gundem/117387/


Leave us a reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.