No image

Teknik Direktörümüz Okan Buruk ve oyuncularımız Benjamin Fuchs ile Adis Jahovic, Adnan Süvari Tesisleri’mizde gerçekleşen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

İlk olarak oyuncularımız Benjamin Fuchs ve Adis Jahovic, Eskişehirspor karşılaşması hakkında değerlendirmelerde bulundu ve basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Benjamin Fuchs: Bu hafta sonu çok önemli bir maça çıkacağız. Bu maçın hazırlıklarını büyük bir hırsla sürdürüyoruz. Zor bir dönemden geçiyoruz ve inşallah bu maç ile eski performansımıza döneceğiz. Rakibimiz Eskişehirspor’un üstünde de büyük bir baskı var. Öncelikle bu hafta sonu iyi bir performans göstereceğiz ardından yolun sonunda da umarım hedefimize ulaşıp şampiyon olacağız.

Adis Jahovic: Zor bir dönemden geçiyoruz ve bu hafta da zor bir Eskişehirspor maçına çıkacağız. Önemli olan bizim bu karşılaşmaya iyi hazırlanmamız ve antrenmanlarda bunu en iyi şekilde yapıyoruz. Eskişehirspor karşılaşmasında hocamızın bize söylediklerini sahaya yansıtabilmeli ve gücümüzü sahada göstermeliyiz. Rakibimiz de zor bir dönemden geçiyor. Biz kendi oyunumuzu sahaya yansıttığımız sürece rakibimizin kim olduğu önemli değil. Evet üzerimizde bir baskı var ama sahaya çıkıp iyi futbol oynayacağız ve bu baskıyı üzerimizden atacağız. Bundan sonra her şeyin güzel olacağına inanıyorum.

Adis, basında yer alan transfer haberleri hakkında gelen soru üzerine “Benim böyle bir açıklama yaptığım doğru değil. Süper Lig takımları ilgileniyor olabilir ama bu benim değil menajerimin işi. Ben tamamen Göztepe’ye odaklanmış durumdayım. Burada bir hedefimiz var ve bu yolda ilerliyoruz başka bir konuyla ilgilenmiyorum. Göztepe’den başka bir şey düşünmüyorum.” cevabını verdi.

Oyuncularımızın ardından Teknik Direktörümüz Okan Buruk, Eskişehirspor karşılaşması hakkında değerlendirmelerde bulundu ve basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Okan Buruk: Zorlu bir dönem içine girdiğimizi çok iyi biliyoruz ve bu durum tabii ki hoşumuza gitmiyor. Özellikle son Ümraniyespor karşılaşması mutlak galibiyet istediğimiz bir maçtı ama istemediğimiz bir yenilgi aldık. Şu anda hepsi geride kaldı bizim için tek hedef Eskişehirspor karşılaşması. Rakibimiz bizden daha kötü bir dönem geçiriyor. Her takım ligde bu tarz zorlu dönemlerden geçebiliyor. Biz tekrar çıkışa geçebilmek için neler yapabiliriz diye düşünüyoruz ve bunun için çalışıyoruz. Rakibimiz kendi sahasında seyircisi ile birlikte iyi oynayan bir takım. Onlar da çıkış arayacaklardır. Taraftarlarımız deplasman biletlerini satışa çıktığı an tüketti, onlarla birlikte olacağız Eskişehir’de. Sahaya çıkıp mücadelemizi, karakterimizi yansıtmamız gerekiyor bunları yaparsak inşallah kazanarak ayrılacağız sahadan. İnancımızı kaybetmedik, kaybetmeyeceğiz. Ben oyuncularıma %100 inanıyorum. Bu hafta onlar için yeniden ayağa kalkma maçı olacak. Oyun ve skor olarak bunun mesajını vermeleri gerekiyor. Ligin bitimine 10 hafta var, ilk yarıda da geriye düştüğümüz zamanlar olmuştu ama devreye lider girmiştik. Biz 10 hafta sonunda Süper Lig hedefimize ulaşacağımızı düşünüyoruz. Bu inancımızdan hiçbir şey kaybetmedik. Takımlar birbirine çok yakın gidiyor önemli olan ligin sonunda ilk 2’de olabilmek.

Okan Buruk, Ümraniyespor karşılaşmasındaki istifa tezahüratları hakkında gelen soru üzerine “Göztepe takımına çalışmaya geliyorsanız büyük bir takımda çalışıyorsunuz demektir ve büyük takımlarda bu tarz şeyler yaşanır. Ben bunları göze alarak geldim Göztepe’ye. Biz en baştan beri doğru olanı yapmaya çalıştık ve sezon başında taraftarımız ile iyi bir sinerji yakaladık. Biz maç sonu sevindiğimiz tabloya alıştık ve bu tablo dışında bir şeyi ne ben isterim ne de oyuncularım ister. Süper Lig hayali kurduğumuz bu yolda arka arkaya 2 tane maç kaybettik ve taraftarlarımıza hayal kırıklığı yaşattık. Tabii ki protestolar olabilir ama bana sorarsanız burada yanlış olan tek şey maç bitmeden yapılmasıydı çünkü futbolda her an her şey olabiliyor. Taraftarlarımızın benim aleyhime tezahürat yapmaları beni tabii üzer ama onlara olan sevgimde herhangi bir eksiklik yaşatmaz.” cevabını verdi.


Share Now

Related Post

Leave us a reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.