faruk almışlar18 yaşındaki oğlu Faruk Almışlar’ı 1 ay önce uyuşturucuya kurban veren Bayındır Ziraat Odası Başkanı Mümtaz Almışlar’ın ailesiyle birlikte düzenlediği “Başka Faruklar ölmesin diye uyuşturucuya hayır” mitingine yaklaşık 5 bin kişi katıldı

İzmir’in Bayındır ilçesi ilginç bir mitinge sahne oldu. 18 yaşındaki lise mezunu oğlu Faruk Almışlar’ı yaklaşık 1 ay önce uyuşturucuya kurban veren Bayındır Ziraat Odası Başkanı Mümtaz Almışlar (39), eşi Sevim (37) ve küçük oğlu Mahir Almışlar (17) ile birlikte ilçede, “Başka Faruklar ölmesin diye uyuşturucuya hayır” adlı miting düzenledi.
Son yıllarda, gençler arasında yaygınlaşan uyuşturucu kullanımına ailelerin ve gençlerin dikkatini çekmek isteyen Almışlar ailesinin Menderes Bulvarı’ndaki evinin önünden başlayan mitinge yaklaşık 5 bin kişi katıldı.

Göztepe bayraklarıyla yürüdüler
Öğle saatlerinden itibaren acılı ailenin evinin önünde toplanan kalabalık, zaman zaman attığı sloganlarla uyuşturucunun saçtığı tehlikelere vurgu yaptı. Göztepe taraftar gruplarının da desteklediği mitingde, Almışlar ailesi ellerine Göztepe bayrakları ile kortejin en önünde yürüdü.
Yürüyüş sırasında Göztepe taraftarı Faruk için bestelenen marşlar okundu. Hip hop müzik grubu Ghettoblaster, Faruk’un anısına bestelediği şarkıyı seslendirdi. Liseli ve üniversiteli gençler ise “Ölümün denemesi olmaz”, “Hep birlikte el ele uyuşturucuya karşı duyarlı olalım”, “Damarlarınızdaki asil kanı kirletmeyiniz”, “Uyuşturucu merakla başlar, ölümle biter” ve “Uyuşturucuya başlamak kolay, bırakmak zordur” yazılı döviz ve pankartlar taşıdı.

Siyasilerden tam destek
Mitinge Bayındır Belediye Başkanı Mehmet Kertiş, MHP İzmir İl Başkanı Necat Karataş, CHP İzmir İl Başkan Yardımcısı Nazan Çetin, CHP PM üyesi Nazik Işık, Tire Süt Kooperatifi Başkanı Mahmut Eskiyörük, Tire Ziraat Odası Başkanı Halil İbişoğlu, Göztepe İdari Menejeri Kural Altıntaş, bazı futbolcular, MHP Tire, AK Parti, MHP ve CHP Bayındır İlçe Başkanları, STK’lar ile çok sayıda öğrenci ve vatandaş katıldı.
Mitingin yapılacağı Üç Oluk Meydanı, genç yaşta uyuşturucunun kurbanı Faruk Almışlar’ın Göztepe resimleriyle süslendi. Gençlere ve anne babalara seslenen Kızılay İzmir İl Başkanı Bünyamin Çakar, uyuşturucu batağına düşenleri bu çıkmazdan kurtarmak için farkındalık yaratılması gerektiğini söyledi.
Acılı anne Sevim Almışlar gözyaşları içinde yaptığı konuşmada, “Faruk, benim ilk evladım. Bizi bir yerlerden duyduğunu ve gördüğünü biliyorum. Seninle gurur duyduğumuzu bil. Mekanın Cennet olsun” dedi.

Anısına şiir okundu
Meydandaki gençlere “Ben artık hepinizin babasıyım” diye seslenen Mümtaz Almışlar ise gençlerden uyuşturucu kullanmamaları yönünde söz aldı.
Ödemişli şair Bayram Avcı’nın Faruk’un anısına yazdığı şiir, acılı babaya teslim edildi. Mitinge, bazı futbolcular ile birlikte katılan Göztepe İdari Menejeri Kural Altıntaş, baba Mümtaz Almışlar’a tüm futbolcuların imzaladığı Göztepe forması hediye etti.
Miting sırasında şeker hastası kardeş Mahir Almışlar ile baba Mümtaz Almışlar fenalık geçirdi. Mevlidin ardından miting hep bir ağızdan okunan İstiklal Marşı ile son buldu.
Eylül ayı başında İzmir’e gezmeye giden Faruk Almışlar, bir arkadaşının verdiği 3 uyuşturucu hapı içtikten sonra fenalaşmış, 2 saat sonra çağrılan ambulansla İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılmıştı. 6 gün komada kalan talihsiz genç, yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamamış ve 9 Eylül’de hayatını kaybetmişti.

Kaynak:Yeni Asır


Leave us a reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.