No image

Göztepe, Altınordu ve Adana Demir’e seyircisi önünde yenildi. Karşıyaka, Adana deplasmanından puansız döndü ve iki takım da gözünü derbiye dikti. Kırılma noktası olarak görülen maçta alınacak kötü sonuç iki ekipte de radikal kararları beraberinde getirecek.

PTT 1. Lig’de atmosferi ve sonucu merakla beklenen Karşıyaka – Göztepe derbisine 1 hafta kala iki takımın da sancılı bir süreçten geçmesi kritik 90 dakikanın önemini bir hayli arttırdı. En son 13 Mart 2013 tarihinde İzmir Atatürk Stadı’nda karşılaşan ve Göztepe’nin 3-2 kazandığı derbiden sonra ilk kez rakip olacak iki ekip de son haftaları istediği gibi geçiremedi. Evsahibi konumundaki Karşıyaka, 6 hafta sonra Elazığspor’u yenerek kötü gidişe dur demiş ancak son maçta Adanaspor’a 1-0 yenilerek yeniden sancılı bir döneme girmişti. Göztepe ise İzmir’de üst üste Altınordu ve Adana Demirspor’a 1-0 ve 3-1’lik sonuçlara yenilerek zirve yarışında önemli bir yara almıştı. Kötü gidişe son verip çıkış arayan iki ezeli rakip gözünü derbiden alacağı iyi sonuca bağladı. Göztepe’de Adana Demir yenilgisi sonrası istifaya davet edilen teknik direktör Metin Diyadin için derbi büyük önem taşıyor. Bu kritik 90 dakikadan alınacak olumsuz sonuç genç teknik adamın koltuğunu bir hayli sallayacak. Kurduğu kaliteli kadroyu sonuçlara yansıtamayan Karşıyaka’da ise alınacak kötü sonuç kadroda revizyonu beraberinde getirecek. Teknik heyet değişikliğinden sonra beklenen çıkışı yapamayan yeşil-kırmızılılarda yıldız oyunculardan bazılarının kadro dışı kalması söz konusu olacak. Cüneyt Dumlupınar’ın ayrılığından sonra göreve gelen Kemal Özdeş de derbiyi kaybederse ciddi anlamda yara alacak.

Karşıyaka – Göztepe Trbiünler Yarı Yarıya mı ?
8 Kasım Pazar günü oynanacak Karşıyaka-Göztepe derbisinde evsahibi konumdaki Karşıyaka, Göztepe ile yaşadığı sıcak ilişki nedeniyle bu önemli maçın iki takım taraftarlarına da açık olması için aldığı karar yarın İl Güvenlik Kurulu’nda masaya yatırılacak. KSK Başkanı Ali Erten’in Göztepe Başkanı Mehmet Sepil’i Pınar Karşıyaka-Barcelona maçına davet etmesiyle başlayan dostluk köprüsü yeşil-kırmızılıların bu önemli derbiyi seyirci sınırlaması koymadan izlenmesi yönündeki kararıyla güzel bir boyuta taşınmıştı. İl Güvenlik Kurulu yarın onay verirse derbiyi ksk taraftarı kapalı, Göztepe taraftarı açık tribünde seyirci sayısına sınırlama konmadan izleyebilecek.
Karşıyaka - Göztepe

Karşıyaka – Göztepe


Tags

Share Now

Related Post

Leave us a reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.