No image

Sahada verdiği mücadeleyle Göztepeli taraftarların sevgilisi haline gelen Belçikalı golcü Gladyatör Björn Vleminckx, sene sonunda Göztepe’yi hakettiği yere çıkarmak istediklerini hedeflerinin Süper Lig olduğunu ifade etti.

Göztepe‘ye sene başında Kayseri Erciyesspor’dan gelen ve kamuoyunun en çok konuşulan transferlerinden biri olan Björn Vleminckx, içini Ege Haber’e döktü. Göztepe’yi, İzmir’i ve hedeflerini anlatan golcü oyuncu, takımın gidişinden çok mutlu olduğunu söyledi. Yeni kurulan bir takım olmalarına rağmen aldıkları puanın iyi olduğunu söyleyen Göztepeli Vleminckx, “ 8 haftada 15 puan topladık. Lig sonunda her maçtan ortalama 2 puan toplarsak hedeflerimize ulaşırız. Yeni bir takımız, Her hafta daha ileri gidiyor ve gelişiyoruz. Oyun olarakta her hafta üzerine koyuyoruz. İyi yoldayız” diye konuştu.

Takımın hedefine ulaşması halinde kendi hedefini de gerçekleştirmiş olacağını söyleyen başarılı futbolcu Vleminckx, “Benim bireysel hedefimden öte takımın hedefi önemli. Maç maç bakmamız lazım. Gol attığım zaman elbette çok mutlu oluyorum ancak takımın kazanması çok daha önemli. Kaybettiğimiz ve gol atmadığım maçlarda mutlu olmam. Her hafta 3 puan almak hem benim kişisel hedefim, hem de takımın ortak hedefidir” dedi. Tecrübelerini takıma aktarmaya çalıştığını söyleyen Göztepeli Björn Vleminckx, “29 yaşındayım ve 3 farklı ülkede çalıştım. Birçok teknik direktörle çalıştım. Bunların birikimiyle birlikte kişisel özelliğim olarakta yanımdaki insanlara pozitif enerji verdiğimi düşünüyorum. Dayanışma içinde olursak daha başarılı oluruz. Ben mücadelen kaçmayan ve asla pes etmeyen birisiyim. Bunu saha içinde arkadaşlarıma aktarabiliyorsam bu takıma güç verir. Herkesin başka özellikleri var. En önemlisi takım olup, galibiyetler almak” diye ifade etti.

Göztepe teknik direktörü Metin Diyadin’den övgüyle bahseden Björn Vleminckx, “Çok iyi bir teknik direktöre sahibiz. Çalışma sahası ve sonrasını çok iyi ayırt ediyor. Antremanlarda baskıyı ve yüklenmeyi seviyor. Antremandan sonra ise oldukça rahat ve hepimizle arkadaş gibi. İnsanlar onunla çalışmadığı için, onun agresif biri olduğunu düşünebilirler ama böyle değil tabiki. Hocamız maçta ve antremanlarda ciddiyet ister. Antremandan sonra çok iyi bir arkadaştır. Kendisi çok açık görüşlü ve yeniliğe açık birisi” dedi.

Björn Vleminckx

Björn Vleminckx

PTT 1. Lig’de oynamanın kendisi için dezavantaj olmadığını vurgulayan Björn Vleminckx, “İlk olarak buradaki projeye inandım. Buraya gelmemde en önemli etken bu oldu. İzmir’de yaşayacak olmakta buraya gelişimi etkiledi. Buraya gelerek doğru karar verdiğimi görüyorum. Bir heyecan arıyordum ve o heyecanı Göztepe’de buldum. Şunu açıkça söylemeliyim ki buradaki kurumsallaşma çoğu Süper Lig kulübünde yok. O yüzden kendimi lig düşmüş gibi hissetmiyorum” diye ifade etti.

Göztepe taraftarlarının kendisine Gladyatör lakabı takmasından dolayı çok mutlu olduğunu belirten tecrübeli oyuncu Vleminckx, “Göztepe taraftarı gerçekten inanılmaz. Bursa ve Manisa’da oynadığımız maçlarda bile çok kalabalıklardı. Bursa’da gerçekten çok etkilendim. Deplasmanlarda bile bizi hiç yalnız bırakmıyorlar. Passolig’in etkisi olsa bile 6-7 bin civarı içerde oynadığımız maçlara geliyorlar. Bu bizi pozitif olarak etkiliyor. Bizi çok mutlu ediyorlar. Takım olarak bu desteğin artarak devam etmesini istiyoruz. Bana Gladyatör denmesinden oldukça mutluyum. Oyun stilime uyuyor bu isim. Son derece memnunum” diye konuştu.

Vleminckx Göztepe

Vleminckx Göztepe

Björn Vleminckx İzmir’e Bayılıyor

Ankara ve Kayseri’nin ardından geldiği İzmir’i çok sevdiğini belirten Vleminckx, “Kesinlikle en güzel şehir İzmir. Sadece benim için değil, ailem ve arkadaşlarım içinde İzmir çok başka bir şehir. İki çocuğum var. Burada onlara eğitim veren okul daha fazla mevcut. Kızım 3 yaşında ve 3 dil konuşuyor. Evde Flemenkçe, okulda İngilizce ve dışarıda Türkçe konuşuyor. Kayseri’de yalnızca Erciyes Dağı ve AVMlere gidiyorduk. Burada kendimi evimde hissediyorum. İzmir’in, Avrupa şehirlerinden farkı yok. Aradığımız her şeyi kolayca buluyoruz. Restaurantlar gerçekten harika. İnsanlar çok sıcakkanlı. Çok centilmen komşularımız var. Bizi çay içmeye davet ediyorlar. Sonra biz onları çağırıyoruz. Kendimi çok güvende hissediyorum” diyerek İzmir’de çok mutlu olduklarını söyledi. Futbolcunun kafasının boş olmasının performansını etkilediğini söyeleyen yıldız oyuncu, “Mutlu olan oyuncu daha iyi performans verir. Şehirde bu yüzden oldukça önemli. Ailem mutlu değilse, çocuğum rahat şekilde okula gitmiyorsa kafan karışık antremana çıkıyorsun. Onlar mutluysa antremanlara daha fazla odaklanıyorum. Bu yüzden İzmir’de oldukça mutluyuz” dedi.

Türkiye Takım Olmayı Başardı

Avrupa Şampiyonası’na gitmeyi başaran A Milli Takım’dan çok umutlu olduğunu söyleyen tecrübeli oyuncu, “Onlar bir takım olmayı başardılar. Başarıya giden en önemli yol tek bir takım olabilmektir. Modern futbolda takım olamazsanız başarıya ulaşamazsınız. Ben Türkiye’de bunu gördüm. Mücadele ettiler, kavga ettiler ama beraber ettiler” diyen Vleminckx, kendi ülkesi Belçika’nın turnuvadaki şansını da yüksek gördüğünü “Belçika gerçekten çok iyi bir takım. Çok genç bir takım ve bir sisteme sahipler. Bu başarı 10 yıllık bir çalışmanın ürünü” diye ifade etti. Vleminckx, en beğendiği Türk Futbolcu’nun Burak Yılmaz olduğunu söylerken, “Her maç çok iyi oynamıyor belki ancak her sene belli bir golün altına düşmüyor. Trabzonspor arkasından Galatasaray’da yaptıkları ortada. En çok Burak Yılmaz’ı beğeniyorum” dedi.

Björn Vleminckx Göztepe

Björn Vleminckx Göztepe

Kayseri’de mantı, İzmir’de sarma

Yemek yemeği ve Türk Mutfağı’nı çok seven Vleminckx, “Genel olarak yemek yemeyi ve farklı lezzetler denemeyi severim. Aram gayet iyi. Türk Yemekleri de gerçekten çok güzel. Kayseri’de oynarken mantıyı çok sevmiştim. İzmir’de de sarmaya bayıldım” diye konuştu.

Tam bir aile babası

En büyük hobisinin ailesiyle zaman geçirmek olduğunu ifade eden golcü futbolcu, “Ailemle zaman geçirmeyi çok seviyorum. Onlarla denize, kafelere ve parklara gidiyoruz. Belçika’dan yakınlarım ziyarete geldiğinde de restaurantlara gidiyoruz” diyerek sözlerini noktaladı.

flemings-goztepe

Tolga TAHÇI/EGE HABER


Share Now

Related Post

Leave us a reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.