No image

Yeni Bornova Stadı’na, Türkiye Futbol Federasyonu’nun (TFF) ardından UEFA da vize verdi.

Yeni Bornova Stadı‘nın UEFA‘nın belirlediği 339 kritere sahip olduğu yönünde olumlu rapor hazırlandı. Bu arada Göztepe, Eskişehirspor’u 2-1 yendiği kritik mücadelenin ardından ligde bir basamak üzerinde yer alan Boluspor’u da pazar günü Bornova’da ağırlayacak.

İzmir’de spor dünyasına büyük bir heyecan getiren Bornova Stadı‘na Türkiye Futbol Federasyonu’nun ardından UEFA da vize verdi.

Yeni Bornova Stadı UEFA Stat Listesinde

Türkiye profesyonel ligi maçlarına ev sahipliği yapan stat, UEFA’ya da akretide oldu. Bu akreditasyon ile Bornova Stadı UEFA’nın stat listesine girdi. Yani Bornova bundan sonra da Avrupa ülkeleri ve bu ülkelerin takımlarının yer aldığı organizasyonlara ve maçlara ev sahipliği yapabilecek.

İzmir‘de TFF 1. Lig‘in adresi Yeni Bornova Stadı’nın resmi açılışı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu‘nun katılımıyla eylül ayı başında yapıldı. Göztepe iki hafta önce Eskişehirspor’u 2-1 yendiği önemli karşılaşmayı Yeni Bornova Stadı’nda oynadı. Ligde 3. sırada yer alan GözGöz, bir basamak üzerinde yer alan Boluspor’u da Bornova Stadı’nda ağırlayacak. Göztepe gibi TFF 1. Lig’de mücadele eden Altınordu’da da bundan sonraki maçlarını Bornova’da oynayacak.

Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila “GURURLUYUZ

Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, profesyonel liglerde mücadele eden İzmir takımlarına ev sahipliği yapmaya başladıkları Yeni Bornova Stadı’nın kısa sürede UEFA’nın listesine girmesinin çok önemli olduğunu söyledi. İzmir Büyükşehir Belediyesi ile birlikte ne kadar doğru bir yatırım yaptıklarının bir kez daha görüldüğünü belirten Başkan Olgun Atila, “Anadolu topraklarında futbolun ilk oynandığı kent olan Bornovamızda bir Avrupa Kupası maçına ev sahipliği yapacak olmanın heyecanı ve gururunu yaşıyoruz. Bu önemli karşılamayı stadımızda oynamayı talep eden Altınordu Kulübü’ne teşekkür ediyorum” dedi.


Share Now

Related Post

Leave us a reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.