No image

Göztepe karşısında sahadan çekilme kararı alan Eskişehirspor, puan silme ceza almamak için çırpınmaya devam ediyor ancak federasyonun bu konuda talimatı oldukça net.

Geçen pazar oynanan GöztepeEskişehirspor maçı bitti ancak tartışmalar hala son bulmadı. Göztepe’nin attığı golden sonra sahadan çekilme kararı alan konuk takım, Türkiye Futbol Federasyonu‘ndan ceza almamak için güvenlik gerekçelerini ortaya koyarken, maçın ardından Eskişehirspor Teknik Direktörü Alpay Özalan’ın yaptığı açıklamalar başkanı yalanlar cinsten. Maçın ardından konuşan Alpay Özalan, “Ben Eskişehirspor teknik direktörüyüm ve onlarla koyduğumuz bir hedef var. O hedefi başarmak için de sonuna kadar gereken her türlü mücadeleyi kendi açımdan gösteririm. Seyirciye de çok teşekkür ediyorum. Hiçbir şekilde taşkınlık olmadı bizim tarafımıza. Kulübe seyirciye çok yakındı. Bazı misafir takımlar bayağı sıkıntı içinde kaldılar ama biz çok rahat bir maç yönettik kenarda. Kendi seyircime de çok teşekkür ederim. Yine kendilerine ayrılan yeri doldurdular. Onlara farklı bir galibiyet hediye etmek istedik” dedi. Göztepe taraftarına teşekkür eden Özalan daha sonra, “Bir taraftar sahaya atladık o yüzden sahadan çekildik” diyerek yaklaşık 1 saat içinde birbirinden farklı iki açıklamada bulundu.

Eskişehirspor Başkanı Halil Ünal Hep Aynı

Zorlu mücadelede Alpay Özalan’a takımı çekme talimatı verdiğini açıklayan Eskişehirspor Başkanı Halil Ünal, başkanlığı boyunca çelişkili açıklamalarıyla dikkat çekti. Tarihler 21 Mayıs 2013 gösterdiğinde o dönem Eskişehirspor’da oynayan Alper Potuk için Galatasaray’la anlaşmaya varılmış hatta Başkan Halil Ünal, yayıncı kuruluşta Şansal Büyüka’nın programında transferin bittiğini söylemişti. Bu olaydan çok kısa bir süre sonra Ünal, Alper’i Fenerbahçe’ye verdiklerini ve imzaların atıldığını açıklayarak kamuoyunu şaşırtmıştı. Ünal’ın çelişkileri bununla da sınırlı değil, bir dönem Bucaspor forması da giyen ve Eskişehirspor forması giyerken hayatını kaybeden Ediz Bahtiyaroğlu’nun ailesine ev alma sözü veren Eskişehirspor Başkanı, Ediz’in abisi Engin Bahtiyaroğlu’nun açıklamasına göre daha sonra telefonlara dahi çıkmamış. Halil Ünal, 2008-2013 yılları arasında Eskişehirspor Başkanlığı yaparken, kırmızı-siyahlı taraftarların istifa çağrıları sonucunda görevi bırakmıştı.

“Bu İşin Dönüşü Yok”

Göztepe-Eskişehirspor karşılaşmasında konuk takımın sahadan çekilmesi tartışılırken, eski hakem Deniz Çoban, konuyla ilgili açıklamalarda bulundu. Çoban, “Yaşanan her şey görüntülerde var. Temsilci ve hakemlerin de raporuna güvenlikle ilgili bir konuyu yazacağını düşünmüyorum. Buna kimse de inanmaz ayrıca. Eskişehirspor’un üç puanı silinir, maç Göztepe lehine 3-0 tescil edilir. Bu işin dönüşü olacağını sanmıyorum” dedi.

Göztepe Teknik Direktörü Okan Buruk Çok Mutlu

Göz Göz‘ün başarılı Teknik Direktörü Okan Buruk, kazandıkları için çok mutlu olduklarını söyledi. Okan Buruk, “Kazanmak için sahaya çıktığımız bir müsabakaydı. Maçın başında taç atışından çok erken bir gol yedik ardından penaltıyı kurtararak maça ortak olma şansını yakaladık ve rakibin üstüne gitmeye başladık. Açıkçası maçın stresi ve çok erken bir gol yememiz zaman zaman istediğimiz oyunu sahaya yansıtmamızı engelledi. Daha önceki maçlarımızda topa daha çok sahip olan bir takımdık, bu maçta tam olarak bunu yapamadık ama yine de çok fazla gol pozisyonuna girdik ve ilk olarak 1-1’i yakaladık. İkinci yarıda belli bir dakikadan sonra yaptığımız hamleler ile oyunu çevirmeye çalıştık ve son dakikalarda bu hamlelerin meyvesini alarak 2. golü de bulduk.

Eskişehirspor gibi bir rakibimizi yenmek ayrı bir sevinç oluşturuyor” ifadelerini kullandı.

Yenigün Gazetesi


Share Now

Related Post

Leave us a reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.