No image

Göztepe teknik direktörü Tamer Tuna, süper lig’de 2. sıraya yerleşerek geçen sezon Beşiktaş’ta yardımcılığını yaptığı Şenol Güneş’i geride bıraktı.

Süper Lig‘de 2015 yılından bu yana Beşiktaş‘ta sürdürdüğü teknik direktör Şenol Güneş‘in yardımcılığı görevini bırakarak sezon başında Göztepe‘yle anlaşma imzalayan genç çalıştırıcı Tamer Tuna, ustasını performansıyla geri de bıraktı. Göztepe ilk 8 haftada 5 galibiyet, 1 beraberlik ve 2 yenilgi alarak 16 puanla lider Galatasaray’ın ensesine yapıştı. Şenol Güneş’in başındaki Beşiktaş ise sezona iyi bir giriş yaptıktan sonra, son maçta G.Birliği’ne yenilerek Göztepe’nin gerisinde yer aldı. Beşiktaş, 8. haftayı 4 galibiyet, 2 beraberlik ve 2 yenilgi alarak 14 puanla 4. sırada tamamladı. Tamer Tuna‘nın Göztepe’si, Şenol Güneş’li Beşiktaş’ı gol sayısı olarak da geçmeyi başardı. Göz- Göz, 8 maçta 17 gol atarken, Beşiktaş ise 13 golde kaldı.

Beraber 2 Kupa Aldılar

Beşiktaş’ta Şenol Güneş ile iki sezon birlikte çalışan teknik direktör Tamer Tuna, iki kez üst üste şampiyonluk kupasını kaldırdı. Tuna, 2013-2015 yılları arasında da Sergen Yalçın’ın yardımcısı olarak G.Antep ve Sivas’ta görev yapmıştı. Tuna, Sergen Yalçın’dan ayrıldıktan sonra Sivasspor 2015-2016 sezonunda küme düşmüştü.

Göztepeliler Mutlu

Göztepe’nin Süper Lig’de gösterdiği başarıda büyük pay sahibi olan futbolcular, Antalya maçının bitiş düdüğüyle, sarmaş dolaş oldular. Maç sonunda taraftarlarla kucaklaşan futbolcular, ligde 2. sıraya çıkışlarını sahada doyasıya kutladılar.

Göztepe’nin Yenileri Tarihe Geçti

Antalya galibiyetiyle puanını 16’ya yükselten Göztepe, 2. sıraya yükselerek inanılmaz bir başarı elde etti. Bu sıçrayış Göztepe’nin tarihine de geçti.
Süper Lig’de 25. yılına giren Göztepe, ilk 8 maçlar göz önüne alındığında 60’lı yıllarda Türkiye ve Avrupa’yı kasıp kavuran efsane kadrosunun performansına yaklaştılar. Süper Lig’de en iyi başlangıcı yapan efsanevi teknik direktör Adnan Süvari’nin başındaki Ali Artuner, Gürsel Aksel, Nevzat Güzelırmak’lı kadro 8 maçta yeni sisteme göre 20 puan toplamıştı. Efsane kadro, 1963-64, 1966-67 ve 1967-68 sezonlarında ilk 8 haftayı 6 galibiyet, 2 beraberlikle bitirerek ulaşılması güç bir başlangıç performansına sahip olmuştu. Tamer Tuna’nın öğrencileri efsane kadronun sadece 4 puan gerisinde yer alarak büyük alkış aldılar.

YeniAsır


Share Now

Related Post

Leave us a reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.