No image

Demba Ba’nın arkadaşları Eden Hazard, Moussa Sow ve Johan Cabaye ile birlikte ABD’de kurduğu San Diego 1904 FC futbol takımı ve akedemisi konusunda Göztepe ile ortaklık yapacağı ortaya çıktı.

Ülkemize olan sevgisi ile bağlılığı ile Türk insanının sempatisini kazanan Senagalli yıldız Demba Ba‘nın Göztepe tercihi ile ilgili Sporx.com flaş bir detaya ulaştı.

Yıldız futbolcunun arkadaşları Eden Hazard, Moussa Sow ve Johan Cabaye ile birlikte ABD’de kurduğu San Diego 1904 FC futbol takımı ve akademisi konusunda Göztepe ile ortaklık yapacağı ortaya çıktı.

Başkan Mehmet Sepil ve yöneticiler tarafından transfer sürecinde yeni stat ve hazırlıkları tamamlanarak bu yıl içinde faaliyete geçecek olan Göztepe,Spor Akademisi konusunda da bilgilendirilen Demba Ba’nın sarı-kırmızılı kulübü tercih etmesinde akademi projesinin önemli rol oynadığı belirtildi.

Göztepe Spor Kulübü geçtiğimiz aylarda İzmir Torbalı’da 120 dönüm arazi üzerine kuracağı spor akademisinin temelini atmış, kurulacak tesiste bir çok spor dalında yüzlerce sporcunun eğitim alacağı açıklanmıştı. Türkiye’de ilk defa örgün öğretim ile sporcu eğitimini aynı çatı altında verecek olan Göztepe Spor Akademisi 2018 yılı içerisinde faaliyete geçmesi planlanıyor.


Share Now

Related Post

Leave us a reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.