No image

Mehmet Eyüp Yardımcı’nın Kaleminden Karşıyaka – Göztepe Maçıyla ilgili “Derbinin Ardından Göztepe” başlıklı köşe yazısı.

Metin Diyadin, teknik direktör olarak Göztepe’nin hak ettiği yerlere gelmesinde önemli etkileri olacak bir teknik direktör değil. En azından bu seviyede çok daha tecrübeye ihtiyacı var…

Domates domat,

Çekirdek çiğdem,

Simit gevrek,

Futbol Göztepe’dir İzmir’de.

İzmir’de paso karta inat, güzel havada stadı dolduran futbolseverlerin özlemle beklediği derbi maçı oynandı her zamanki heyecanıyla Karşıyaka – Göztepe arasında.

Evsahibi Karşıyaka misafir takım hüviyetinde tribünde ve sahadaki yerini alırken, Avrupa apoletli meşhur orta hakem Cüneyt Çakır’ın düdüğüyle derbi heyecanı, İzmir’de başladı.

Cüneyt Çakır’ın hakemlik dünyasındaki futbol kuralları ülke sınırları ve dışında farklılıklar sergilemekte. Süper Lig’de ve İzmir’deki derbide öyle kararlar verdi ki, tüm futbolseverler tıpkı bir reklam repliğinde olduğu gibi “Hocam, sen ne yap biliyormusun?”, “sadece Avrupa’da maç yönet” dediler.

Göztepe aleyhine verdiği kırmızı kart o kadar ağır oldu ki maç içinde Göztepe adına yapılacak tüm olumlu hamlelerin önünü kesti.

Tabii birde bu hamlelerin hayata geçmemesinin bir diğer etkeni de Göztepe teknik direktörü Metin Diyadin oldu.

Son maçlarını kazanamamış, böyle önemli bir derbiye oyuncularını fizik ve mental açıdan hazırlayamamış olan Diyadin, özellikle Karşıyaka’dan Gökhan Ünal’ın sakatlanıp çıkmasıyla hücum gücü ve Göztepe ceza sahası üstünde etkinliği azalmış, defans olarak rahatlamana ve orta sahaya destek vermene bu dakikadan itibaren Karşıyaka kalesinde tehlikeli pozisyonlar bulmana imkân sağlayacak en önemli hamlesi Björn Vleminckx’de çok geç kalınca, Cüneyt Çakır ve Metin Diyadin işbirliğiyle derbi Karşıyaka’nın galibiyetiyle sonuçlandı.

Metin Diyadin, teknik direktör olarak Göztepe’nin hak ettiği yerlere gelmesinde önemli etkileri olacak bir teknik direktör değil. En azından bu seviyede çok daha tecrübeye ihtiyacı var.

Göztepe yönetimi çok daha geç olmadan, çok şey kaybedilmeden teknik direktör değişikliğine gitse hiç fena olmaz.

Metin Diyadin yerine kim gelmeli sorusuna nacizane tavsiyem Yılmaz Vural olacaktır.

Yılmaz Vural, bilgisi ve tecrübesiyle Göztepe’ye çok şey katacaktır.

Göztepe’nin hak ettiği yer Spor Toto Süper Lig’dir ve en kısa zamanda da yerini almalıdır.

14169452276

Kaynak: Fotospor / Mehmet Eyüp Yardımcı 

 


Share Now

Related Post

Leave us a reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.