ADNANSÜVARİGÖZTEPEGöztepe efsanesinin mimarı, Göztepemiz ve Milli Takımımızın Teknik Direktörlüğünü yapmış, büyük futbol adamı Adnan Süvari’yi ölümünün 22. yılında özlem ve sevgi ile andık.

Başkanımız Sayın Hüseyin Altınbaş, İzvak Başkanı Sayın Tuğrul Yemişçi, efsane futbolcularımız Sayın Halil Kiraz ve Sayın Nevzat Güzelırmak, Futbol Direktörümüz Sayın Özgür Zengin, Kulüp Müdürümüz Sayın Gürol Güncan, Müze Sorumlumuz Adil Artuner, kulüp personelimiz ve Süvari ailesinin katıldığı anma töreninde Başkanımız Hüseyin Altınbaş bir konuşma yaptı.

Başkanımız Sayın Hüseyin Altınbaş yaptığı konuşmada; “Türk Futbolunun en başarılı Teknik Adamı Adnan Süvari’yi ölümünün 22.yılında mezarı başında sevgi ve saygıyla anıyoruz.

Ardı ardına 12 yıl Göztepemiz’de Teknik Direktörlük yapan Sayın Adnan Süvari, ekibi ile sayısız başarılara imza atmıştır. Döneminde Göztepemiz ilkleri yaşayarak Türkiye ve Dünya’ya bizleri tanıtmıştır. Büyük Hocamız Sayın Adnan Süvari zamanında , ilk kez Cumhurbaşkanlığı kupasını kazandık . Avrupa’da yarı final oynayan ilk Türk takımı olduk. Sayın Süvari Göztepemiz’deki başarılarının yanında Milli Takımda da uzun süre görev alarak 21 yıl yenme başarısı gösteremediğimiz Rusya’yı Moskova’da yenme başarısı göstermişlerdir

GÖZTEPEFutbolcularına her zaman bir baba, bir abi olan Sayın Süvari, talebelerine başarının sırrını “Sevgi, Saygı, Dayanışma ve Hoşgörü” olarak benimsetmiş ve yaşatmıştır. Kendisine Allah’tan rahmet, ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyoruz. mekanı cennet olsun.”

Kaynak:Resmi site


Leave us a reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.