No image

Göztepe-Eskişehirspor maçında, normal süresi 1-1 biten uzatmalarında Adis Jahovic’in galibiyet golüne sinirlenip golden önceki pozisyonu bahane eden Eskişehir ekibi sahayı terk etti.

TFF 1. Lig‘in 8. hafta maçında Eskişehirspor‘u konuk eden Göztepe, 90. dakikada skoru 2-1 yapan golü kaydetti. Bu sırada bir pozisyona sinirlenen rakip takım teknik direktörü Alpay Özalan, oyuncularını sahadan çekti. Eskişehirli futbolcuların yaklaşık 30 dakika sonra tekrar sahaya çıkmasına rağmen, hakem Serkan Tokat soyunma odasından çıkmadı ve maçı tatil ettiğini bildirdi.

Çirkeflik Yapıp Güvenliği Bahane Ettiler

Göztepe‘nin galibiyet golünden sonra takımı sahadan çeken Eskişehirspor Teknik Direktörü Alpay Özalan, futbol talimatnamesi gereği gelecek ağır cezadan kurtulmak için “güvenliği” gerekçe gösterdi. Alpay Özalan, bir süre soyunma odasında kaldıktan sonra tekrar sahaya dönen takımının, hakem tarafından tatil edilen maçla ilgili ağır ceza almasını önlemek için “Biz güvenlik gerekçesiyle soyunma odasına gittik. Sahada olaylar vardı, oyuncular sakinleşsin istedim” dedi. Alpay Özalan, golden sonra sahada olaylar yaşandığını, bu nedenle takımı soyunma odasına götürdüğünü belirtti. Bu yönde herhangi bir görüntü olmamasına rağmen, sahaya seyirci girdiğini iddia eden Alpay Özalan, “Takımı başkanın talimatıyla sahadan çektim” cümlesiyle, kendi söylediği “güvenlik gerekçesiyle sahadan çekildik” ifadesini tekzip etti. Bu arada Özalan, soyunma odasına giderken, emniyet güçlerinin kendilerini copladığını iddia edip, bu konuda savcılığa suç duyurusunda bulunacaklarını söyledi.

Göztepe Spor Kulübü Şimdilik Sessiz

Hakem kararıyla tatil edilen Göztepe- Eskişehirspor maçı sonrası, olaylarla ilgili Göztepe cephesinden herhangi bir açıklama gelmedi. Göztepe Teknik Direktörü Okan Buruk herhangi bir açıklama yapmayacağını belirtirken, Göztepe yönetimi de sessiz kaldı. Göztepeli yönetimin bugün kamuoyuna olaylarla ilgili bir açıklama yapması bekleniyor. Maçın hakemi Serkan Tokat da herhangi bir açıklama yapmadan stattan ayrıldı.


Share Now

Related Post

Leave us a reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.