Erkekler Hentbol Challenger Cup’ta Hollandalı rakibi Hurry-Upp’ı deviren Göztepe, Avrupa macerasına 16 yıl sonra hentbol takımıyla geri döndü.

Erkekler Hentbol Challenger 3. Tur ilk maçında İzmir‘de Hollanda ekibi JMS Hurry-Up‘ı ağırlayan Göztepe Hentbol takımı, ilk kez çıktığı Avrupa sınavında rakibini mağlup ederek rövanş için avantaj sağladı: 22-20. Maça hızlı başlayan Göztepe, Gökhan’ın golüyle Hollanda ekibi karşısında 1-0 öne geçti. Ancak sarı-kırmızılılar ilk dakikalarda savunmada zaaflar yapan Göztepe, 3-1 yenik duruma düştü. Ancak çabuk toparlanan İzmir ekibi, 14. dakikada tekrar öne geçti:6-5. Gökhan Örnek’in golüyle 18. dakikada 3 farkı yakalayan Göztepe, devreyi de 12-10 önde kapadı. İkinci yarıda farkı artırma çabasına giren Göztepeliler bir ara 17-12’lik üstünlüğü yakaladı ve son 5 dakikaya 22-17 önde girdi. 26. dakikada skor 22-19’a geldi. Son dakikada Hollanda ekibi 1 gol daha bulurken maç GözGöz‘ün 22-20’lik üstünlüğü ile sona erdi.

Göztepe Avrupa Macerası Tekrar Hentbol ile Başlıyor

15 yıl önce taraftarların kurduğu Göztepe hentbol takımı dün tarihinde ilk kez Avrupa sınavına çıktı. Tarihi maçta Hollandalı Hurry-Up‘ı yenen GözGöz, en son bayan voleybol takımıyla çıktığı Avrupa macerasına da 16 yıl sonra hentbol takımıyla döndü. Tarihi maçta yaklaşık 2 bin Göztepeli, takıma destek verirken maç sonu Göztepe – Hurry- Up ekibinin oyuncu ve teknik heyeti kol kola girerek tribünlerin önünde birlikte isyan marşını söyledi.


Share Now

Related Post

Leave us a reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.