No image

Göztepe’nin başına geçip takımı PTT 1. Lig’e çıkaran iş adamı Mehmet Sepil, stat çileleri hakkında içini FANATİK’e döktü. Göztepe Spor Kulübü Başkanı Mehmet Sepil, “Geçen sezon evimizden 600 km uzakta iç saha maçı oynadık. Buna bir son verilmeli” dedi.

İzmir takımları Göztepe, Karşıyaka, Altay ve Altınordu’nun yeni sezonda maçlarını oynayabilecekleri bir stat yok. Köklü kulüplerin geçen yıldan bu yana yaşadığı sıkıntıyı FANATİK gündeme getirdi. Takımların, ligin başlamasına sayılı günler kala bu konudaki girişimlerinin sonuçsuz kalması ise tepkileri büyüttü. Geçen sezon Göztepe’nin başına geçerek Sarı-Kırmızılı takımı yeniden PTT 1. Lig’e çıkaran, bu sezon ise çok ciddi bir bütçeyle Süper Lig’e yükseltmeyi hedefleyen işadamı Mehmet Sepil, stat konusunda hayli endişeli. Geçen yıl statları olmadığı için şehirden 600 km. uzaklıktaki Sakarya Stadı’nda iç saha maçı oynamak zorunda kaldıklarını dile getiren Sepil, FANATİK aracılığıyla şu mesajı verdi:

‘Ortalamamız 10 bin kişi’

“Biz biliyoruz ki, taraftarımız nereye gidersek gidelim bizimle olur, destek verir. Geçen yıl şampiyon olduğumuz gün, son maçımızda stadımızda tam 42 bin taraftarımız vardı. Sezon boyunca seyirci ortalamamız 10 bindi. Bunun PTT 1. Lig’de artacağını da çok iyi biliyoruz. düzgün bir yapılanmayla Süper Lig’i hedefliyoruz. Ancak böyle bir sorunla uğraşıyor olmamız kesinlikle kabul edilmez. Bir an önce bu konu çözülmeli.”

Mehmet Sepil

Mehmet Sepil

Mini yorum

Stat yoksa işiniz ne!

Göztepe; Gökhan Değirmenci, Barış Başdaş,Gosso, Giray Kaçar, Fuchs, Vleminckx gibi Süper Lig’in kalite ayaklarını transfer etti. Leroy George, Maah, Besar gibi ligin üzeri yabancılar geldi. Süper Lig takımlarını kıskandıran hamlelere, şimdiden 20 milyon TL’yi aşan bir bütçe harcandı. Karşıyaka da farklı değil. Amisulashvili, Fall, Ömercan Sokullu, İbricic… İzmir’i heyecanlandıracak, takımı hedefe
koşturacak adamlar alındı, Göz Göz kadar olmasa da yatırım büyük. Şimdiden merakla bekliyor herkes İzmir’in tarihi derbisini.

Türk futbolu adına ‘Doğru’ olan tek projeyi hayata geçiren Seyit Özkan’ın Altınordu’sunun ise yaptıkları paha biçilemez. Türk futbolu adına onlara sonsuz teşekkürler.

Her şey yolunda yani statlarının olmamasının dışında. 3 gündür bilinmesi gerekenleri yazdım bu konuda. Bu takımları statsız bırakanlar ise sustu, aynı şimdiye kadar olduğu gibi. Söyleyeceğim tek bir
cümle var; Türkiye’nin 3. büyük şehrinin 100 yıllık çınarları evsiz kaldıysa, buna sebep olanlar da erdemli davranıp ‘İşsiz’ kalmalı!

Ömer Necati Albayrak

FANATİK


Share Now

Related Post

Leave us a reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.