No image

TFF 1. Lig’de ilk yarıyı 31 puanla lider tamamlayan Göztepe’nin Başkanı Mehmet Sepil, açıklamalarda bulundu.

TFF 1. Lig‘de geçen sezon yaşanan başarısızlığın herkese ders olduğunu belirten Göztepe Spor Kulübü Başkanı Mehmet Sepil, “Bu sezon taraftarıyla, yönetimiyle, teknik ekibiyle ve futbolcularıyla istekli, canlı bir Göztepe gördük. Bunun sonucunda liderliği aldık. Hayal ettiğimiz yerdeyiz. Geçmiş senelerden çok daha fazla sorumluluk almayı bildik. Ben de başkan olarak hatalarımdan ders çıkarıyorum, yeni şeyler öğreniyorum” dedi.

Henüz ligin yarısını tamamladıklarını belirten Göztepe Başkanı Mehmet Sepil, en büyük düşmanlarının rehavet ve telaş olacağını söyledi. Ayaklarının yere sağlam basması gerektiğini ifade eden Başkan Mehmet Sepil, şöyle devam etti:

Önümüzde 18 karşılaşma var ve hepsi de oldukça çetin geçecek. Şampiyon olmak için birçok dinamiğin bir araya gelmesi gerekiyor. İzmir’le bütünleşmemiz şart. Tüm kentin dinamikleri doğru çalışırsa, İzmir’in Süper Lig hasreti sona erer. Ligimizdeki ilk 6 takımın 5’i şehir takımı. İzmir’de birden çok kulüp ver ancak şu an Göztepe zirvede. İzmir de bizi desteklerse başarı gelecek.

Ara transferi de değerlendiren GözGöz Başkanı Sepil, “Devre arasında kadroda büyük değişimlere gidilmeyecek. Radikal kararlar almanın bir yararı yok” diye konuştu. “Mutlaka takviye yapacağız ama gelecek futbolcuların direkt takımımıza faydalı olması lazım” diyen Mehmet Sepil, sözlerini şöyle sürdürdü:

Geçen sezon da devrede kadroda oynama yapmak zorunda kaldık. Bazı futbolcuların kulüple arası bozuldu ve iyi performans sergileyemedi. Bu sezon böyle bir problemimiz yok.

Mehmet Sepil, gönderilmesi gündeme gelen Famoussa Kone ve Gökhan Karadeniz hakkında da şunları söyledi:

Gökhan, Göztepeli duruşunu en iyi yansıtan isimlerden. Sadece forma şansı bulamıyor. Konuyu teknik direktör Okan Buruk’la da görüştü. Önce kulübün menfaatleri ardından oyuncunun çıkarları doğrultusunda hareket edeceğiz. Ancak ikiliyi bonservisleriyle değil kiralık olarak vermeyi düşünebiliriz.

Göztepe’de Murat Akın Süprizi

Göztepe Başkanı Mehmet Sepil, gündemlerindeki İsviçre’nin FC Will takımında görev yapan orta saha oyuncusu Murat Akın ile anlaşma sağladıklarını açıkladı. Murat Akın’ı sezon başında da çok istediklerini, ancak maddi olarak oyuncuyla anlaşamadıklarını belirten Mehmet Sepil, “Murat çok deneyimli bir oyuncu. Kendisiyle yapılan görüşmelerimiz olumlu sonuçlandı. Camiamıza hayırlı olsun” dedi.

Murat’ın yanı sıra bazı futbolcularla da görüşmelerin sürdüğünü vurgulayan Mehmet Sepil, “Şu anda başka anlaştığımız biri yok. Sadece Murat’ı kadromuza kattık” diye konuştu.

“2017 Tesisleşme Yılımız Olacak”

Mehmet Sepil; Göztepeliler‘in yıllardır beklediği stat, tesis ve salon çalışmalarında önemli mesafelerin katedildiğini dile getirdi. Kulübün 90 yılı aşkın bir süredir stat hasreti çektiğini belirten Başkan Mehmet Sepil, bu konuda şunları söyledi:

Ocak ayında stadımızın inşaatının başlama tarihini net olarak açıklayacağım. İhalenin yapım sürecine çok yaklaştık. Hayatımın önemli bir bölümünü stat projesi için İstanbul’da geçiriyorum. Menderes Tekeli’de de tesisleşme için önemli adımlar atıldı. Mart ayında Menderes Belediyesi araziyi bize teslim edecek. Bir takım devlet daireleri ile tesisin tabupusu ve iskanıyla ilgili temaslarımız sürüyor. Salonumuz da 2017 yılı içinde netleşecek.”


Share Now

Related Post

Leave us a reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.