No image

PTT 1. Lig ekiplerinden Göztepe’nin başkanı Mehmet Sepil bugün yaşanan ayrılıklar ve stat sorunu ile ilgili açıklamalarda bulundu.

PTT 1. Lig ekiplerinden Göztepe’nin kulüp başkanı Mehmet Sepil, “İzmir’deki stat sorununa ‘İzmir davası’ olarak bakmamız lazım” dedi.

Başkan Mehmet Sepil, gazetecilere yaptığı açıklamada, Gürsel Aksel Tesislerinin yerine yapılacak stadın ihalesinin iptali nedeniyle şaşkın olduklarını söyledi.

2014 yılında Konak Belediyesi ve İzmir Büyükşehir Belediyesinin İzmir’deki iki stat ihalesine itiraz ettiğini kaydeden Başkan Sepil, şöyle konuştu:

18. İdare Mahkemesi temyiz yolu açık olarak iki stadın ihalelerinin iptaline karar verdi. Bu konuda İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Aziz Kocaoğlu ile görüşmek için randevu talep ettim. Takımı Süper Lig’e çıkarmaya çalışıyoruz, bırakın İzmir’de bir statta oynayabilmeyi stat olayını bile bitiremiyoruz. Altyapı faaliyetlerimizi sürdürdüğümüz Gürsel Aksel Tesislerini yeni stat için vermeyi kabul ettik. İzmir’deki stat sorununa ‘İzmir davası’ olarak bakmamız lazım.

Göztepe’de Oğuzhan Bahadır ve Erkan Sekman’la yollar ayrıldı

Göztepe Başkanı Mehmet Sepil, Oğuzhan Bahadır ve Erkan Sekman’ın kontratlarıyla ilgili yenileme talepleri olduğunu ancak devre arasında sözleşme yenileyemeyeceklerini kendilerine ilettiklerini söyledi.

Bu konuda sene sonunda bir takım şeyler yapabileceklerini kendilerine ilettiklerini kaydeden Mehmet Sepil, şöyle konuştu:

Ancak iki futbolcumuz ayrılmak istediklerini söylediler. İnternetten bu bilgi yayılınca, iki futbolcunun her türlü ilişkisini kesme talimatını verdim. Oğuzhan 1,5 senedir bizimle ve bu süreçte kendisine vergiler hariç 1 milyon 250 bin lira ödenmiştir. Biz kulüp olarak pazar günkü galibiyet primlerini salı günü futbolcuların hesaplarına yatırıyoruz. Böyle başka bir kulüp yoktur Türkiye’de. Göztepe ruhuna sahip arkadaşlarla yolumuza devam edeceğiz. Madem ayrılmak istiyorlar, o zaman önlerini açacağız.

Mehmet Sepil, takımdan ayrılan futbolcuların yerine ve teknik heyetin istedikleri mevkilere takviye yapacaklarını belirtti.

İlk devre istedikleri puana ulaşamadıklarını ve arzu ettikleri futbolu sergileyemediklerini bildiren Başkan Sepil, “Ben takıma güveniyorum. Her şeye rağmen bu sene çıkamazsak dünyanın sonu değil. Ancak biz sezon sonu Süper Lig’e çıkmak için her türlü fedakarlığı yapacağız” dedi.

Mehmet Sepil

Mehmet Sepil


Share Now

Related Post

Leave us a reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.