No image

TFF 1. Lig’de Göztepe, Süper Lig hedefine emin adımlarla yürürken, genç teknik direktör Okan Buruk da GözGöz’ün en iyisi olmayı başardı.

Göztepe‘nin profesyonel liglere geri döndüğü 2008-2009 sezonundan bu yana son 8 sezonda Göztepe’de görev yapan 16 teknik direktör içinde Okan Buruk en başarılı isim oldu. GözGöz‘ün başına sezon başında geçen teknik direktör Okan Buruk, 10 maçta 21 puan toplayarak maç başına 2.10 puan ortalamasıyla ilk sıraya kuruldu. Genç teknik direktör Okan Buruk böylece 8 yıllık süreçte 2.02 ile puan ortalaması en yüksek teknik adam Suat Kaya‘nın performansını da geride bırakmış oldu.

Göztepe Spor Kulübü Okan Buruk’un döneminde Süper Lig hedefine ilk kez bu kadar yaklaşırken en kötüler arasında da geçen sezon görev yapan Önder Özen ve Mehmet Aurelio ikilisi yer aldı. Önder Özen 6 maçta 0.83, Aurelio ise 7 maçta 0.80‘lik bir ortalama tutturmuştu. Sarı-kırmızılı takımda en az görev yapan teknik adam 1 maça çıktıktan sonra gönderilen Erhan Altın olurken, en uzun görev yapan teknik direktör rekorunu ise 50 lig maçı ile Özcan Kızıltan halen elinde bulunduruyor.

Göztepe Hentbol’da Rakip Hurry-Up

Hentbol Erkekler Challenge Kupası 3. turunda Avrupa’da, Türkiye’yi temsil edecek olan Göztepe Hentbol, turun ilk maçında Hollanda ekibi JMS Hurry- Up ile 20 Kasım‘da İzmir‘de karşılaşacak. 2 takım arasındaki rövanş karşılaşması ise 26 Kasım’da Hollanda’da yapılacak. Bu kupadaki diğer Türk takımı Amasya Taşova YİBO da Moldova temsilcisi Riviera-SSSH-2 ile iki karşılaşmasına da Türkiye’de çıkacak. Maçlar 19 ve 20 Kasım tarihlerinde oynanacak.


Share Now

Related Post

Leave us a reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.