No image

Göztepeli Futbolcu Leo Schwechlen, salgın dönemine ait 3 aylık alacağının ödenmemesini sebep göstererek kulübüyle olan sözleşmesini tek taraflı olarak feshetti.

Koronavirüs salgını süresince kendine ödeme yapılmadığını gerekçe gösteren Fransız oyuncu kulübe ihtarname gönderip ardından sözleşmesini tek taraflı feshederek takımdan ayrıldı. 

Göztepe Spor Kulübü, resmi internet sitesinden yaptığı açıklamayla futbolcusu Leo Schwechlen’in kulübe ihtarname çekerek mart, nisan ve mayıs aylarındaki maaş ödemesinin yapılmadığını gerekçe göstererek sözleşmesini tek taraflı olarak feshettiğini Fransız oyuncu tarafından kendilerine bildirildiğini açıkladı. Göz Göz, bu süreci yakından takip ettiklerini ve bu haksız fesih karşısında hukuki haklarını arayacağını da kamuoyuna duyurdu.

Bu Sezon Göztepe’de 6 Maça Çıktı

Göztepe’ye 2016-2017 sezonunda 1’inci Lig’deyken Kıbrıs Rum Kesimi’nin Anorthosis takımından gelen 31 yaşındaki oyuncu, ilk senesinde Play-Off şampiyonluğu yaşadı. Ertesi sezon Süper Lig’de Göztepe forması giymeye devam eden Leo Schwechlen 22 maça çıktı. Gösterdiği performansla taraftarın en sevdiği oyuncular arasına giren Leo, geçen sezon ise Büyükşehir Belediye Erzurumspor’un yolunu tuttu. Bir senelik ayrılığın ardından sezon başında yeniden Göztepe’ye dönen defans oyuncusu Süper Lig’de 6 maç oynadı.


Paylaş

Diğer Haberler