No image

Göztepe teknik direktörü Yılmaz Vural, “Yıllarca büyük bir takım çalıştırmadım deyip hayıflandım” dedi ve ekledi…

TFF 1. Lig‘de takıma üst üste başarısız sonuçlar aldıran Okan Buruk‘un yerine takımın başanı getirilen teknik direktör Yılmaz Vural, camiaya önemli mesajlar verdi. 31 yıllık teknik adamlık döneminde Göztepe‘nin çalıştığı 27. kulüp olduğunu söyleyen teknik direktör Yılmaz Vural, “Ben hep kendi kendime hayıflanıp dururdum, ‘Bir büyük takım çalıştıramadım‘ diye. Bundan büyüğü var mı? İşte geldim büyük bir takıma. Bu kadar başarısızlıklar yaşamış bir kulüp, ama müthiş bir bağlılık var. Bu bağlılık onu ayağa kaldırmış, daha da büyütecek. Stadın temeli atılıyor. İki yıl içinde bitince Göztepe daha da büyüyecek” dedi.

Taraftara Tek Rica

İlk mesajını Göztepeli taraftarlara veren teknik direktör Yılmaz Vural, “Futbolcularla kısa bir toplantı yaptık, neden böyle olduğuna dair. Taraftar baskısının kendilerini olumsuz etkilediğini söylediler. Taraftarımızdan tek ricamı var, sabırlı olsunlar. Bu sezon ligde bir çok maç uzatmada, kazanıldı. Empati kursunlar. Maç bitene kadar destek olsunlar, 91. dakikada istedikleri tepkiyi göstersinler” dedi.

Takımı Tanıyorum

Okan Buruk kadar takımı iyi tanıdığını söyleyen Göztepe teknik direktörü Yılmaz Vural, “Mutlaka küçük dokunuşlarımız olacak. Sahada iyi olmak ve maç kazanmak zorundayız. Kötü oynama hakkımız yok. Hayalci de olmayacağız. Yukarıya bakarken Play-Off şansımızı da kaybedebiliriz. Birincilik ikincilik derken Play- Off sınırlarına da dikkat etmeliyiz. Kalan 9 maçın hepsini kazanmak isteriz, ama 7’sini kazanmak zorundayız” dedi.

Nerede Bu 9 Futbolcu?

İlk idmana çıkıyorum, 9 oyuncu yok, 5 gün izin verilmiş. Milli Takım’a gidenler hariç bunu doğru bulmuyorum. Artık 24 saat Göztepe’nin başarısı için ter dökeceğiz. İstanbul’da oturuyorum ama artık 2.5 ay mekanım burası. Durmaksızın çalışacağız. Tek rotamız Süper Lig olacak” diye konuştu.

İnanmayan Çekip Gitsin!

Göztepe Başkanvekili Talat Papatya futbolculara uyarılarda bulundu. Herşeye yeniden sıfırdan başladıklarını söyleyen Talat Papatya, “ Para kaybedersin, bir çok şeyini kaybedebilirsin ama umudunu asla kaybetmeyeceksin. Eğer yeniden başladığımız savaşta (Ben yokum, davaya inanmıyorum) diyen varsa hemen ayrılsın. Saygıyla karşılarız, yolcu ederiz. Bugüne kadar emeklerine teşekkür ederiz” dedi. Yılmaz Vural ise Papatya’ya “Bu işi bu çocuklar başaracak” dedi.

Sepil Şeker Gibi Adam

Yılmaz Vural, Göztepe Başkanı Mehmet Sepil‘i yere göğe sığdıramadı. Mehmet Sepil’le İstanbul’da Uluslararası Futbol Zirvesi’nde 5 dakika görüştüğünü belirten tecrübeli teknik adam, “Süper Lig’den teklif aldım ama Sepil’le görüştükten sonra fikrim çok değişti. Sepil harika bir insan, şeker gibi adam. İşi çok sevmiş. Tüm ödemeler zamanında. Önemli adımlar atılmış. Stat yapımı içinde çok zaman ve emek harcıyor” dedİ.


Share Now

Related Post

Leave us a reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.