No image

Oynanacak olan Göztepe-Altınordu U19 maçında Altınordu’nun evrak eksikliği nedeniyle, Göztepe hükmen galip ilan edildi. Ama bu hakkını kabul etmedi.

Göztepe U19 Takımı, Coca Cola U19 Gelişim Ligi‘nde Altınordu karşısında elde ettiği hükmen galibiyeti reddedip, “Biz masada değil, sahada kazanmak istiyoruz” diyerek tüm takımlara örnek olacak bir fair-play davranışı sergiledi.

GöztepeAltınordu takımlar arasında oynanmak üzere 4 Eylül’de, Coca Cola U19 Ligi’nin ilk haftasında Torbalı Tesisleri’nde yapılması gereken maçı, Altınordu Teknik Sorumlusu İbrahim Cezayir’in evrakındaki bir eksik nedeniyle hakem Niyazi Aykan Ceylan tarafından oynatılmadı.

Göztepe Hükmen Galibiyeti Reddetti

Talimatlar gereği 3-0 hükmen galip ilan edilen GözGöz, Türkiye Futbol Federasyonu’na (TFF) başvuruda bulunarak hükmen galibiyet hakkını reddetti. Göztepelilerin talebini fair-play açısından olumlu bulan TFF yetkilileri, Göztepe u19-Altınordu u19 müsabakanı ileri bir tarihte oynanmasına karar verdi. Göztepe Spor Kulübü yöneticileri “Adı ‘Gelişim’ olan bir ligde, bir maçı sadece evrak eksiği yüzünden oynamadan kazanmak, bu organizasyonun ruhuna aykırı bir olurdu. Sonuç ne olursa olsun, sahaya çıkıp maçımızı yapmak istiyoruz” dediler.


Share Now

Related Post

Leave us a reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.