No image

Önümüzdeki günlerde ihale tarihi açıklanan proje, Göztepe Gürsel Aksel Spor ve Sağlıklı Yaşam Merkezi ne zaman bitecek?

İzmir’e stadyum müjdesi geldi, bu haber kentin iki yakasını da sevindirdi. Göztepe ve Karşıyaka kulüplerinin statları için Mart ayında ihaleye çıkılacak. Her iki camia da iki yılın sonunda kendi statlarına kavuşmuş olacak. 

Göztepe ve Karşıyaka, İzmir’in sadece iki yakasını değil aynı zamanda köklü bir geçmişe dayanan ezeli bir rekabeti temsil ediyor. İki camia da yılan hikayesine dönen stat projelerinin akıbetini merakla bekliyordu.

İhale için geri sayım

TOKİ’den yapılan açıklama iki camianın da yüzünü güldürdü. Karşıyaka Stadyumu’nun ön ihalesi 27 Mart’ta, Göztepe Gürsel Aksel Tesisleri’nin yerine yapılacak stadyumun ihalesi de 31 Mart günü yapılacak.

Konuyla ilgli konuşan İzmir Milletvekili Kerem Ali Sürekli, “Kısa sürede 2018 -2019 sezonuna yetiştirilmek üzere statların yapımına başlanacak. Umuyorum ve temenni ediyorum 2018-2019 sezonunda iki güzide kulübümüz de maçlarını statlarında oynayacaklar ve başarı gelmiş olacak. Bu statlarla kulüplerimize kalıcı gelir oluşturuluyor” dedi.

 

20 bin kişi kapasiteli Göztepe’nin stadyumu da Gürsel Aksel Tesisleri‘nin üzerinde yükselecek.

Göztepe Gürsel Aksel Spor ve Sağlıklı Yaşam Merkezi‘nde çevre sakinlerinin spor yapabilmeleri için gerekli herşey düşünüldü. Mimaride çevre sakinlerinin de spor yapabilmeleri için stadyumun çatısında yürüyüş parkurlarına yer verildi.

Mehmet Sepil: “Bu proje ödül alır”

Stat ile ilgili konuşan Göztepe Kulübü Başkanı Mehmet Sepil, “Sayın Başbakan’ın desteğiyle bence proje Türkiye’de değil belki de uluslararası alanda da bir ilk olacak bu konuda. Birçok yönüyle ben hakikaten bu projenin ileride ödül de kazanabileceğine inanıyorum” şeklinde konuştu.


Share Now

Related Post

Leave us a reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.