No image

Murat B. Babaoğlu’nun kaleminden “Göztepe Orta Sıralarda Kaldı” başlıklı köşe yazısı..

Göztepe üst üste 2. mağlubiyetini aldı. Antalyaspor deplasmanında çıktığı mücadelede rakibine tek golle boyun eğdi. Kaybedilen puanlarla ligde üst sıralarla alt sıralar ortasında kalakaldı.

Karşılaşmaya Antalyaspor daha iyi başladı ve arka arkaya bulduğu kornerlerle gol aradı. Üstün oyun kendisine 20. dakikada gol getirdi. Ceza sahası dışından Serdar Özkan çok güzel bir vuruş yaptı, top çataldan ağlarla buluştu. Beto’nun bile buna yapabileceği hiçbir şey yoktu.
Göztepe, defanstan ve kaleden top çıkarmakta zorlanıyordu. Pas almaya gelen hiç kimse yoktu. Zorlama paslar yüzünden çok top kaybı yapıldı. Fakat yavaş yavaş toparlanmaya başladı ve mücadeleye dengeyi getirdi.

***
İkinci yarı sahanın tamamen hâkimi idi sarı kırmızılılar. Antalya defans yapıp skoru koruma derdine düştü. Tek kale maça döndü. Göztepe özellikle sol tarafı, Yasin’i kullanmayı tercih etti. Sağda oynayan Halil bu yüzden biraz pasif kaldı ve oyuna katkısı pek olmadı.
Kapalı defanslara karşı oynadığı maçlarda pek varlık gösteremeyen konuk takım, bu sefer az da olsa gol pozisyonları buldu ama golü bulamadı. Burada da başrolde Yasin vardı. Alpaslan’ın pasında yapması gereken şey sadece ayağını koyup, boş kaleye topu göndermekti. Yerden seken top yüzünden bunu başaramadı. Yeteneğini kullanarak rakiplerini ekarte etti, kaleci ile karşı karşıya kaldı, vuruşunda kaleci açıyı kapatmış, vücudunu siper etmişti. Net olmasa da başka gollük pozisyonlar da oldu, beklenen o gol gelmedi.

***
Başakşehir maçında sık yaptığı bir hatayı bu maçta da yaptı. Hızlı oynamak isterken, atışı olması gereken yerin uzağından yaptı, hakemin tekrarlatmasına neden oldu. Hem rakibini gafil avlamak hem de zaman kazanmak isterken, ters tepti.
Tayfun’un çorabındaki yırtıklar da dikkatimi çekti. Acaba yanlış mı gördüm ya da doğru görmüşsem bunun bir nedeni mi var, hiç bilemiyorum.


Share Now

Related Post

Leave us a reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.