No image

1. Lig’de pazar günü zirve yarışını yakından ilgilendiren maçta Eskişehirspor ile karşılaşacak Göztepe’nin Teknik Direktörü Okan Buruk değerlendirmelerde bulundu.

Geçen hafta Ümraniyespor’u 1-0 yenerek büyük moral bulduklarını belirten Göztepe teknik direktörü Okan Buruk, “İç sahada kesinlikle puan kaybetmek istemiyoruz. Eskişehirspor kaliteli bir kadroya sahip. Ancak bizim sahada neler yapabileceğimiz önemli. Şampiyonluk yolundaki en güçlü rakiplerimizden biriyle oynayacağız. Taraftarımızın stadı tamamen doldurmasını bekliyoruz. Göztepe ruhunu en iyi şekilde ortaya koyarak istediğimizi alacağız” diye konuştu.

Eskişehirspor‘un Semih Şentürk, Erkan Zengin, Bruno ve Ofoedu gibi yıldız kozları olduğunu hatırlatan teknik direktör Okan Buruk, “Çok Dikkatli olacağız. Futbolcularım da rakip Eskişehir olduğu için maça ekstra motivasyonla çıkacak. Çok zevkli bir karşılaşma izleyeceğiz” dedi.
Yeni Bornova Stadı’nı daha yakından tanıdıklarını sözlerine ekleyen Okan Buruk, sözlerini şöyle sürdürdü:
Elazığspor karşılaşmasında stadı öğrendik. O karşılaşmada ilk kez yeni bir tesise çıktığımız için heyecanlanmıştık. Bu da oyunumuza olumsuz yansıdı. Zemin bakıma alındı, çimler gayet iyi durumda. Artık bu stat bizim evimiz. Evimizde kazanacağız.

Tayfur Bingöl’ün kart cezalısı olduğunu, sakatlığı bulunan Segbefia’nın durumunu takip ettiklerini kaydeden Okan Buruk, Emre Can Coşkun, Burak Tanju Kayhan ve kaleci Yavuz’un sakatlıklarının olduğunu kaydetti. Ligde 7. haftanın geride kaldığını ve takımların biraz daha oturduğunu ifade ederek, “Yavaş yavaş puanlar da şekillenmeye başladı. Ancak bir gerçek daha var ki ikinci yarının ortalarında bile ilk 6 ile küme düşme hattı arasındaki puan farkı azalabiliyor. İlk yarının sonuna kadar net bir şey söyleyemeyiz ama 12-13. haftadan sonra tablo biraz daha şekillenecektir.” diye konuştu.

Okan Buruk’a Süpriz Doğum Günü

Eskişehirspor maçının hazırlıklarını Urla Adnan Süvari Tesisleri’nde sürdüren Göztepe’de antrenman sonrasında Teknik Direktör Okan Buruk’a sürpriz doğum günü partisi yapıldı. Göztepeli oyuncular, 43 yaşına basan Buruk’a pasta kesti.
Takım kaptanı Gosso, Okan Buruk’a pasta yedirirken, bütün takım genç çalıştırıcıyı alkışlayarak doğum gününü kutladı. Oyuncuların sürpriziyle çok mutlu olduğunu dile getiren teknik direktör Okan Buruk, “Benim için en büyük hediye Eskişehirspor maçında kazanılan 3 puan olacak” diye konuştu.


Share Now

Related Post

Leave us a reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.