No image

İsyan Marşı’yla başlayan tribün şov 90 dakika boyunca hiç durmadan devam etti. Göztepe taraftarı büyük bir coşkuyla takımlarına destek verirken müthiş tribün şovlarıyla da maça damga vurdu.

Göztepe‘nin Süper Lig‘de 5. haftada dün İzmir’de oynadığı Gençlerbirliği karşılaşması Göztepe Spor Kulübü camiası için ayrı bir anlam taşıyordu. Geçen sezon Antalya’da Eskişehirspor ile oynanan TFF 1. Lig Play-Off Final maçında yaşanan tribün olayları nedeniyle iki maç ceza alan Göztepe taraftarı hasreti bitirerek dün tribünde yerlerini aldı. Son olarak geçen sezon Boluspor ile oynanan maçta 25 Mayıs 2017’de tribünde yer alan Göztepeliler, 115 gün aradan sonra takımlarıyla buluştu. 14 yıl aradan sonra Süper Lig’e yükselmenin coşkusunu yaşayan Göztepeliler, bu sezon cezaları nedeniyle İzmir’de oynanan Fenerbahçe ve Trabzonspor maçlarında tribündeki yerlerini alamamıştı. İki büyük sınavda takımlarına destek veremeyen Göztepeli taraftarlar, dün acısını Gençlerbirliği sınavında çıkarttılar. Stadı dolduran yaklaşık 10 bin taraftar tribünde müthiş bir görsel şölen sundu. Hafta içi organize olarak maça kırmızı ağırlıklı giyinerek gelen taraftarlar, bayrak, atkı ve flamalarla Doğanlar Stadı’nı bayram yerine çevirdiler. Maçtan önce stat girişinde sezona adı verilen G.Birliği’nin efsane başkanı İlhan Cavcav’ın anısına lokma döktürüldü.

Tarihi Randevu

İzmir’deki ilk iki maçı cezaları nedeniyle izleyemeyen taraftarlar, Süper Lig’de ilk kez 5 bin 224 gün sonra sarı-kırmızılı ekibe tribünden destek verdiler. En son 2002-2003 sezonunun son randevusunda Alsancak Stadı’nda Fenerbahçe maçında tribünde yer alan taraftarlar, G.Birliği maçıyla Süper Lig hasretlerini de dindirdiler. Süper Lig’i tam 14 yıl 3 ay 17 gün bekleyen Göztepeliler, maç boyunca Bornova Doğanlar Stadı’nı rakip G.Birliği için cehenneme çevirdiler


Share Now

Related Post

Leave us a reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.