No image

Süper Lig’in en çıkış yapan takımı olarak gösterilen Göztepe’nin genç teknik direktörü Tamer Tuna, iddialı açıklamalar yaptı.

Sarı-kırmızılı ekiple 21 haftada 33 puan toplayarak dikkat çeken Tamer Tuna, dün basın toplantısında ilk kez Avrupa hedefini net bir şekilde ortaya koydu. Tuna, “Hedefimiz 1969’dan sonra o başarılı, efsane takımın hayalini gerçekleştirmek. Göztepe taraftarını yeniden Avrupa’ya götüreceğiz” dedi.

HAKEMLER İYİ NİYETLİ OLMALI

Kendilerinin futbol oynamaya çalışan bir ekip olduğunu kaydeden Göztepe teknik direktörü Tamer Tuna, “Her zaman sahada etik davranmaya çalışıyoruz. Ne hakemlerle ne rakiplerle ilgili bir eleştiri yapmadık. Bize karşı önlem alınarak savunma yapılmaya başlandı. Çok fazla oyun durmaya başladı, oyun çok fazla bekletilmeye başlatıldı. Spor Toto Süper Lig’de hakemlerin hatalarından çok niyetleriyle ilgili büyük sıkıntı yaşıyoruz. Aleyhte niyetler olunca sorunlar başlıyor. Hakemleri eleştirmemenin tek nedeni hatalarının olmasıydı” şeklinde konuştu.

BİZDEN BEKLENTİLER ARTTI

Son 5 maçtır kazanamayan bir takım algısı oluşturulmak istendiğini belirten Tamer Tuna, bu maçlarda Galatasaray, Fenerbahçe ve Trabzonspor ile mücadele ettiklerini hatırlatarak, “Göztepe, iyi ve ligde değer verilen bir takım. Hedef büyüttüğümüz için beklentiler arttı ve bunun için de kaybedilen puanlar taraftarları üzdü” dedi. Afrin’deki Zeytin Dalı Harekatı’nı da es geçmeyen Tuna, “Kahraman Mehmetçiğimiz, ülkemizin bütünlüğünü ve bunun koruyuculuğunu ebediyen sürdürecek. Biz de dualarımızla onların yanındayız” dedi.


Share Now

Related Post

Leave us a reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.