No image

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin açtığı dava üzerine Ankara 18. İdari Mahkemesi’nin Göztepe ve Karşıyaka’ya yapılması planlanan 15’er bin kişilik iki stadın ihalesini iptal etmesine taraftarlar ortak tepki gösterdi.

İZMİR Büyükşehir Belediyesi’nin açtığı dava üzerine Ankara 18. İdari Mahkemesi’nin Göztepe ve Karşıyaka’ya yapılması planlanan 15’er bin kişilik iki stadın ihalesini iptal etmesine taraftarlar ortak tepki gösterdi.
Yıllardır stat özlemi içinde olan Göztepe’li ve Karşıyakalı futbolseverler, iptal kararıyla şok yaşarken, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’na sert tepki gösterdiler. Göztepeliler, Mustafa Kemal Sahil Bulvarı’nda devam eden kıyı tasarım çalışmalarını kapatan bariyerlere spreylerle, ‘O stat olacak. Kocaoğlu sözünü tut‘ yazısı yazarken, belediye ekipleri sabah yazıları siyah boya ile kapattı.
Karşıyakalılar da hayalini kurdukları stadın engellenmesine sessiz kalmadı. Yeşil-kırmızılıların da Bostanlı sahilindeki duvarla spreylerle tepki yazıları yazdığı bildirildi. Stat ihalelerinin iptali sosyal medyada da büyük yankı buldu. Her iki takımı taraftarları Başkan Aziz Kocaoğlu’nu mesaj yağmuruna tuttu. Sosyal medyada yapılan eleştirilerde de ‘İzmir’i her yağmurda sel basarken sesi çıkmayan Kocaoğlu, stadımız söz konusu olduğunda gürlüyor. O statlar tüm engellemelere karşı yapılacak. Göz-Göz-Kaf-Kaf omuz omuza verip statlarını alacak. Tebrikler başkan, yine engellemeyi başardınız‘ şeklinde ifadeler kullanıldı. Onur ATIŞ/İZMİR, (DHA)

Karşıyaka ve Göztepe

Karşıyaka ve Göztepe


Share Now

Related Post

Leave us a reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.