goztepe_ve_karsiyakanin_stat_projeleri_onaylandi_h20831Göztepe’mize ve Karşıyaka’ya yapılacak stad 15’er binlik stad projeleri Gençlik ve spor bakanlığı tarafından onaylandı.Resmi Açıklama 28 Mayısta

İZMİR – İzmir Güçbirliği Spor Vakfı Başkanı Tuğrul Yemişçi’nin, Karşıyaka ve Göztepe’ye kazandırılacak statlar için başlattığı “İki stat tek yürek” sloganı ile başlattığı kampanya, Ulaştırma, Denizcilik ve Habercilik Bakanı Binali Yıldırım ve Spor Bakanı Suat Kılıç’ın destekleriyle sonuca ulaştı. Yeni Asır’ın haberine göre Karşıyaka Yalı Tesisleri ve Göztepe Gürsel Aksel Stadı’nın bulunduğu yere yapılması öngörülen 15’er bin kişilik butik statların projesi onaylandı. 28 Mayıs Salı günü İZVAK’ı Swiss Otel’de düzenleyeceği toplantıya katılması beklenen Ulaştırma ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım ve Spor Bakanı Suat Kılıç, birbirinin kopyası olacak statlarla ilgili müjde verecekler, statların yapımı için tarih belirleyecekler. Stat projeleri ilk olarak ihaleye çıkarılacak. Bu sürecin tamamlanmasının ardından da derhal inşaata başlanacak. Karşıyaka ve Göztepe statları UEFA kriterlerine uygun olarak ve birebir aynı inşaa edilecek. Tek farklılık stadın renklerinde olacak. İki kulüp statların altında ve çevresindeki dükkan ve mağazalardan ayrıca büyük bir gelire de kavuşmuş olacak. Bakanların İzmir’in kuzeyine ve güneyine yapılacak olan diğer iki statla ilgili de bilgi vermesi bekleniyor.

Alsancak yenileniyor
Gençlik Hizmetleri ve Spor Genel Müdürlüğü, Alsancak Stadı’nın modern bir görünüme kavuşması için de harekete geçti. 28 Mayıs’ta başlayacak olan restorasyon ve bakım çalışmaları tüm yaz boyunca devam edecek. Emektar stadın zemini tamamen yenilenecek, tribünler seyircinin rahatça oturabileceği şekilde yeniden düzenlenecek. Soyunma odaları, tuvaletler ve diğer bölümler de elden geçirilecek. Alsancak Stadı, yeni çehresiyle Eylül ayı başında İzmir futbolunun hizmetine sokulacak.

Kaynak:Ege postası


Leave us a reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.