No image

Kulüpler Birliği Vakfı ve Göztepe Kulübü Başkanı Mehmet Sepil, Sarı-kırmızılı ekibin devredileceği iddialarıyla ilgili konuştu.

Mehmet Sepil, Göztepe Kulübünün yabancı yatırımcılara devrediliyor iddiası hakkında şunları kaydetti:

“Bunu kendi camiama 10-15 gün önce anlattım. Dünyada futbolda bu kadar önemli bir ülkeyiz ama bir tane bile yabancı yatırımcıyı getiremeyen tek ülke de biziz. Yabancı yatırımcı bizim ülkemize futbol kulüpleri bazında girmiyor. Bunun nedeni de kulüplerin ekonomileri. Sürekli zarar eden yere niye yatırım yapsınlar? Son zamanlarda dünyada yeni bir trend oldu. Bu sadece Göztepe ile ilgili değil, Avrupa’da da birçok kulübe yeni yatırımcılar geliyor. Bunun benzeri Göztepe’ye bir ilgi var. Bu ilgi son derece doğal, taraftarı ve camiasıyla, kulübün yönetilişiyle Göztepe’ye ilgi var, bu doğrudur. Ben Göztepeliyim, taraftar olduğumdan aldım. Benim hayalimdekinin daha iyisini yapacak bir yatırımın Göztepe’ye geldiğini görürsem bunu değerlendireceğim. İhtimal var mı var, yüksek mi ihtimal, yüksek. Ama bu, bir günde olacak bir şey değil. Bunun Türk futbolu için de çok yararlı olacağına inanıyorum. Bunu başarırsak benzeri yabancı yatırımcıları getirmek içi kulüpler kendilerine tekrar bakacak. Bitmiş, sonuca yakın bir şey henüz yok, olursa bunu ilk camiamla paylaşırım. Önemli fonlar, gruplar ilgileniyor. Eğer olursa Göztepe ve Türk futbolu için çok iyi olacak.”

Göztepe Kulübü Başkanı, son olarak transfer çalışmalarıyla ilgili, “Bayağı oyuncumuz gitti, birçok pozisyona transfer yapacağız. Türk futbolu bu sene çok değişik, zorlu bir yılı yaşayacak.” açıklamasını yaptı.


Paylaş

Diğer Haberler

Leave us a reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.