No image

Gürsel Aksel Tesisleri’nin bulunduğu alana inşa edilmesi planlanan ancak proje ve ihale aşamasında yaşanan sorunlar yüzünden yılan hikayesine dönen yeni Göztepe Stadı’yla ilgili en önemli engel aşıldı.

Büyükşehir Belediyesi’nin stat arazisi içinde yer alan 1406 metrekarelik arsasını Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü’ne devretmesinin ardından, aynı arazideki 150 metrekarelik özel mülkiyet probleminin de çözüldüğü açıklandı. Göztepe Başkan vekili Talat Papatya, “Mevcut tesisler için yıkım kararı geldi. Halı saha ve kantin işletmecileri 15 gün içinde tesisleri tahliye edecek. En sonunda inşaata başlanacak” dedi.

Manisa 19 Mayıs Stadı da Tamam
Bu süreçte altyapı ve spor okullarının geçici olarak Balçova ve Narlıdere Belediyeleri’nin tesislerinde çalışacağını belirten Göztepe Başkan Vekili Talat Papatya, gelecek hafta iç sahadaki Alanyaspor maçının da Manisa 19 Mayıs Stadı’nda oynanacağını açıkladı.
Stadı 2.5 yıllığına kiralayan Akhisar Belediyespor ve Manisasporlu yöneticilerin zemin bozulur endişesiyle Göztepe’den başka stat aramalarını istemesi üzerine kara kara düşenen yönetim iki kulüpten bu müsabaka için onay aldığı bildirildi. 19 Mayıs Stadı’nda ısrar eden Göztepe teknik direktörü Metin Diyadin, gösterdikleri anlayış için Akhisar Belediyespor ve Manisasporlu yöneticilere teşkkür ettiğini söyledi.Onur ATIŞ/İZMİR,(DHA)

Göztepe Stadı

Göztepe Stadı

 


Share Now

Related Post

Leave us a reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.