No image

Play-off finalinde Eskişehirspor’u ezerek Süper Lig’e yükselen Göztepe, 30 milyon dolar artı 9 milyon 150 bin lira da ayak bastı parası alacak ve kasasını dolduracak.

Süper Lig’e çıkan Göztepe 30 milyon dolarlık (106 milyon TL) gelirin de sahibi oldu, 22 Kasım 2016’da yapılan yeni naklen yayın ihalesinin ardından kulüp gelirleri artış gösterecek.
500 milyon dolar + KDV olan ihale bedelinden TFF ve TFF 1. Lig payı çıktıktan sonra kalan 445 milyon doların yüzde 35’i katılım parası olarak 18 kulübe eşit olarak bölünecek. Bu durumda Göztepe Süper Lig’e çıktığı için sadece ayak bastı parası olarak 9 milyon 150 bin doları kasasına koymayı garantiledi. Kulübe verilecek ayak bastı parasının bir bölümü taksitlerle bir bölümü ise 24 Haziran tarihinde peşin olarak verilecek.
Süper Lig‘de her galibiyet için 670, beraberlik için de 335 bin dolar başarı primi ödenecek.

Göztepe Spor Kulübünün Bütçesi Rahatlayacak

Süper Lig için forma ve saha içi reklamları, sponsor girdileri ve Spor Toto Teşkilatı’ndan gelen paralar eklendiğinde, kulüp kasasına 30 milyon dolar girecek. Üç büyük kulüple İzmir’deki maçlarda elde edilecek olan hasılat gelirleri de oluşacak rakamı yükseltecek.
Mehmet Sepil, başkanlığı döneminde onlarca milyon liralık yatırım yaparken kulübün bütçesi de ferahlayacak.


Share Now

Related Post

Leave us a reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.