No image

PTT 1. Lig’in en iddialı ekiplerinden Göztepe’de kulüp başkanı Mehmet Sepil, “Bu sene Süper Lig’e çıkarsak çok mutlu olacağız ama çıkmazsak da dünyanın sonu değil, gelecek sene çıkarız” dedi.

Göztepe’nin Urla’daki tesislerinde gazetecilerle bir araya gelen Başkan Mehmet Sepil, yaptığı açıklamada, Türkiye’de Gençlerbirliği ile borcu olmayan iki kulüpten biri olduklarını, geçen sene yaşadıkları şampiyonluğun ardından yaptıkları transferlerle iyi bir takım kurduklarını söyledi.

2 yıl içinde Süper Lig’e çıkmak istediklerini kaydeden Göztepe Spor Kulübü Başkanı Mehmet Sepil, şöyle konuştu:

2 sene içinde çıkamazsak bizim için sukutu hayal olur. Bu sene çıkabilir miyiz, çıkabiliriz tabii ki. Ama bu sene çıkacağız, şampiyon olacağız diye yola çıkmadık. Bunun bizim üzerimizde camia üzerinde baskı oluşturacağını biliyoruz. Bu sene Süper Lig’e çıkarsak çok mutlu olacağız ama çıkmazsak da dünyanın sonu değil, gelecek sene çıkarız. Bu çerçevede bir transfer politikası izledik. Bugüne kadar görüştüğümüz futbolcular içinde Göztepe 1. Lig’de o yüzden ‘gelemem’ diyen çıkmadı.

Ligde ilk hafta karşılaşacakları Elazığspor maçını oynamak için İzmir dışında bir alternatif aradıklarını kaydeden Başkan Mehmet Sepil, bu yer konusunda Bursa’nın daha ön planda olduğunu ve konunun 1-2 gün için netleşeceğini kaydetti.

Mehmet Sepil, Elazığspor müsabakasını deplasmanda oynama konusunda rakipleriyle anlaştıklarını ancak federasyonun 6 ayrı takımdan çeşitli nedenlerle aynı müracaatı aldığı için bunu reddettiğini söyledi.

Bu sezon maçlarını Manisa 19 Mayıs Stadı’nda oynamayı planladıklarını kaydeden Mehmet Sepil, “İlk yarı sonunda belki Doğanlar Stadı’nda oynama konusunda bir düşünürüz” dedi.

Göztepe Başkanı Metmet Sepil, Manisa 19 Mayıs Stadı’nın da bakımda olduğunu hatırlatarak, “Stadımız olmadığı müddetçe bu ızdırabı çekmek zorundayız. Atatürk Stadı’nda yeterli baskının oluşmadığını düşünüyoruz. Bu nedenle maçlarımızı Manisa’da oynamayı planlıyoruz.

Göksel Aksel Stadı’nın yerine yapılacak yeni stat konusunda İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin meclis kararını beklediklerini hatırlatan Mehmet Sepil, şöyle konuştu:

Göztepe gibi 90 yıllık bir kulübün bugün stadı yoksa bu İzmir’in de Türkiye’nin de Göztepe’nin de ayıbıdır. En üzücü olan kısmı, hiç kimse ne Ankara, ne de İzmir’deki lokal idareler bunun için bir gayret içine girmemiş. PTT 1. Lig’de 18 takım var, ligde stadı olmayan 3 takım var. 3’ü de İzmir takımı. Süper Lig’e çıkma hedefinde olan İzmir takımlarının stadı yok. Bu konuda herkesi suçlamak lazım. Ayın 10’unda belediye meclisinin kararının ardından belediyenin engeli olmayacak. Statsız Göztepe başarılı olamaz.

Göztepe Spor Kulübü Başkanı Mehmet Sepil

Göztepe Spor Kulübü Başkanı Mehmet Sepil

eurosport


Share Now

Related Post

Leave us a reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.