No image

PTT 1’inci Ligi’nde her geçen hafta zirveye biraz daha yaklaşan Göztepe’nin başında 2’si kupa, 33’ü lig maçı olmak üzere toplam 35 müsabakayı geride bırakan Göztepe teknik direktörü Metin Diyadin, adım adım rekora doğru gidiyor.

Göztepe teknik direktörü Metin Diyadin, 19 hafta daha görevde kalması durumunda son dönemin en uzun süre çalışan teknik adamı Özcan Kızıltan’ı geride bırakacak. GözGöz’de 2010-11 sezonunda ve 2011-12’nin ilk yarısında görev yapan Özcan Kızıltan, 50 lig, 3 kupa maçında takımın başında sahaya çıkmıştı. Göztepe’de  Özcan Kızıltan’dan sonra sırasıyla Cihat Arslan, Hüseyin Kalpar, Kemal Kılıç, Erhan Altın, Özgür Zengin, Zafer Turan, Suat Kaya ve Metin Diyadin dümene geçti.

Sarı kırmızılı ekipte bu isimlerden Suat Kaya, 21, en kısa süre görev yapan Erhan Altın ise 1 lig maçında takımı yönetti. Göztepe’de son dönemde en yüksek puan ortalaması yakalayan teknik patron, maç başına 2.23 puanla Suat Kaya oldu. 33 lig maçında 18 galibiyet, 12 beraberlik, 3 yenilgi alan Metin Diyadin, 2 puan ortalamasıyla Suat Kaya’yı izliyor.
Öte yandan cumartesi günü oynanacak Altınordu derbisinin hazırlıklarına ara vermeden başlayan Göztepe’de Gosso cezalı, Emrah Metoğlu ve İsa Akgöl ise sakat. Sol ayak bileğindeki sakatlık nedeniyle Kayseri Erciyesspor maçını kaçıran Gökhan Karadeniz’in eski takımına karşı forma giyip giyemeyeceği hafta içinde belli olacak.
Metin Diyadin Göztepe

Metin Diyadin Göztepe


Share Now

Related Post

Leave us a reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.