No image

Üst üste alınan kötü sonuçlar üzerine teknik direktör Metin Diyadin futbolcularını uyardı, rotasyon sinyalleri verdi. Bazı oyuncuları gözden çıkaran Göztepe teknik direktörü Metin Diyadin yönetime transfer listesi verdi.

PTT 1. Lig’de son üç maçta Altınordu, Adana Demirspor ve Karşıyaka’ya mağlup olan Göztepe’de teknik direktör Metin Diyadin futbolcularına ültimaton verdi. Derbi öncesi takım kaptanı Ertuğrul Arslan ve Benjamin Fuchs’un kadro dışı bırakıldığı sarı-kırmızılı ekipte bu iki oyuncu ile birlikte ksk maçında 18’e alınmayan Cemil Vatansever, İsa Akgöl ve Emrah Meteoğlu’nun da devre arasında gönderileceği iddia edildi. Derbide kırmızı kart gören stoper Barış Başdaş’a para cezasının gelebileceği iddia edilirken sezon başında büyük umutlarla alınan Gökhan Karadeniz ve Nahir Basera’nın da uyarıldığı öğrenildi. Metin Diyadin’in kalan maçlarda istediği performansı gösterememesi halinde de bazı oyuncuları göndereceği konuşuluyor. Kulübe yakın çevreler Göztepe’de devre arasında en az 5 futbolcunun gönderileceğini iddia ederken Diyadin yönetime 5 futbolcu alınması için liste verdiği de öğrenildi. Bu arada yöneticiler ksk maçında rakip tribünden gelen işaret fişeğiyle kolundan yaralanan taraftar Eren Karamırnak’ı tedavi gördüğü hastanede ziyaret edip geçmiş olsun dileğinde bulundular. İzmir Emniyeti’nin fişeği atan kişinin tespiti için kamera görüntülerini incelediği bildirildi.

Barış Başdaş: Özür dilerim

İzmir derbisinde 24. dakikada kırmızı kart görerek takımını 10 kişi bırakan Barış Başdaş aşırı motivasyonun kurbanı olduğunu belirtti. Takım olarak Karşıyaka maçını kazanmayı çok istediklerini ve derbiye aşırı motive olduklarını belirtirken, “Yaptığım hareketi hem stadyumda olanlar hem de ekran başında izleyenler gördü. Hakem Cüneyt Çakır çok ağır bir kırmızı kart gösterdi. Bu hareketin karşılığı sarı kart olmalıydı. Taraflı tarafsız herkes kararın çok ağır olduğunu biliyor. Arkadaşlarımı sahada yalnız bıraktığım için hem onlardan, hem taraftar, hem yönetim ve hem de camiamızdan özür diliyorum” dedi.

Barış Başdaş

Barış Başdaş

Kaynak: Yeni Asır


Share Now

Related Post

Leave us a reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.