No image

Göztepe Teknik Sorumlusu Ersan Parlatan, Rizespor mağlubiyeti sonrası yaptığı açıklamada, aleyhlerine verilen iki penaltı pozisyonunda da anlam bulamadıklarını ve İzmir’e puansız dönmenin üzüntüsünü yaşadıklarını ifade etti.

Süper Lig’in 12. haftasında Göztepe, deplasmanda Çaykur Rizespor’a 3-2’lik skorla mağlup oldu. Göztepe’de Ersan Parlatan maç sonu gazetecilere yaptığı açıklamada, maçı 2-0’dan beraberliğe getirdiklerini ve kazanmak için her türlü riski aldıklarını belirtti. Tecrübeli teknik adam açıklamalarında şu ifadeleri kullandı:

Oyuncularımızı kutlamak lazım. 2-0 geriye düştüğümüz maçta kendimize inanarak beraberliğe getirdik ve kazanmak adına büyük riskler aldık. Rize’den puansız dönmemiz üzücü oldu. Rakibe verilen penaltıları anlamlı bulamıyoruz. Penaltı pozisyonunu izliyoruz, iki penaltı için de anlam veremiyoruz. Bu çok üzücü bir durum. Hakemleri eleştirmek istemiyoruz ama anlam da veremiyoruz. 92. dakikada, 5 metrekarelik bir alanda neredeyse 10 kişi var, orada tabii ki bir dokunuş olacak, rakibin nerede olduğunu hissedeceksin, böyle penaltılar çalınır mı? Kesinlikle penaltı değil ve böyle maç kaybetmek bizim adımıza çok üzücü. Futbol temas oyunu, ister istemez temaslar oluyor. Oyun şeklini mi değiştirmemiz lazım, defans şeklini değiştirmemiz lazım? Son dakikada 12 kişilik bir alanda tabii ki temas olacak ama bu temasın şiddeti önemli. Haksız yere verilmiş penaltı ile kaybetmek bizim için üzücü. Herkes emek veriyor. Bu kadar basit düdük çalınmamalı. İyi onadığımız ve geri döndüğümüz maça elimiz boş bir şekilde İzmir’e dönüyoruz.” 

İHA


Paylaş

Diğer Haberler