No image

Kendilerine ayrılan 1750 bileti 35 dakikada satın alan Göztepeliler, kentin 8 noktasından 20 otobüsle Eskişehir’e çıkartma yapmaya hazırlanıyor.

Göztepe, pazar günü deplasmanda oynanacağı Eskişehirspor maçını, Süper Lig yarışında yeni bir başlangıç olarak görürken, kentte şampiyonluk heyecanıyla adeta seferberlik ilan edildi. Eskişehir İl Güvenlik kurulunun, Göztepeliler için koyduğu yasağın, yoğun girişimler sonucunda kalkmasını sağlayan Göztepeli taraftarlar, zorlu maç için kente akın etmeye hazırlanıyor. Kendilerine ayrılan 1750 bileti, 35 dakikada satın alan Göztepeliler, kentin 8 ayrı noktasından kalkacak 20 otobüsle pazar günü Eskişehir’e çıkarma yapacak. Güzelyalı’dan 10, Altındağ’dan 5 otobüs, Gaziemir, Yeşilyurt, Tepecik, Buca ve Menderes’ten birer otobüsün yanı sıra Bornova Doğanlar’dan da bir minibüs taraftar Es-Es karşısında Göztepe’ye destek vermek için Eskişehir’e gidecek. Pazar sabahı harekete geçecek sarı-kırmızılılar, Manisa çıkışında buluşup konvoy oluşturacak. Göz Göz‘ün, hedefi için döneceği en kritik virajda en büyük kozu taraftar olacak.

PFDK’dan Skandal Kararlara Devam

TFF 1. Lig‘de Süper Lig hedefinde kritik haftalara giren Göztepe’ye, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’ndan (PFDK) şok haber geldi. Geçen hafta İzmir’de oynanan Ümraniyespor maçı sonrası PFDK’ya sevkedilen Göz Göz’e ceza yağdı. Çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle bu sezon ilk kez disiplin kuruluna sevkedilen Göztepe’de, Ümraniyespor maçında maraton tribünün tüm bloklarına giriş yapan taraftarlar, Eskişehir maçı sonrasında oynanacak olan Giresunspor karşılaşmasını statta izleyemeyecek.

Kurul, Ümraniye maçı hakemi Abdülkadir Bitigen ve Merkez Hakem Kurulu’na yönelik açıklamaları nedeniyle Göztepe Başkan Mehmet Sepil ve Başkanvekili Talat Papatya‘ya da ceza yağdırdı. Sepil ve Papatya, 45’er gün hak mahrumiyeti cezası alırken ayrıca 15’er bin lira da para cezasına çarptırıldı. Ayrıca sahaya olayları nedeniyle 7 bin 500 lira ve kulüp resmi sitesinde sportmenliğe aykırı açıklamada bulunulmasından dolayı da kulübe 55 bin lira para cezası kesildi. PFDK, toplamda Göz- Göz’e, 92 bin 500 lira para cezası verdi.


Share Now

Related Post

Leave us a reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.