No image

Göztepe’miz yeni sezona farklı hazırlanıyor.

Daha önce futbolcuların fiziksel yeterliklerini İtalyan bir bilim adamıyla değerlendiren Göztepemiz şimdi de yeni sezona oyun oynayarak hazırlandı. İstanbul merkezli Oyunevi organizasyonuyla geçtiğimiz Pazar günü Adnan Süvari Tesislerinde düzenlenen etkinlikte futbolcularımız ilginç bir deneyim yaşadı.

Futbolcuları mevkilerine göre takımlara ayıran organizatörler teknik ekibin de katılımıyla her anı rekabet ve neşeyle dolu bir deneyim yaşattı. Takım içi iletişimi geliştirmeyi hedefleyen oyun süresince futbolcular kendilerine verilen ipuçlarından yola çıkarak bir sonraki etaba geçmeye çalıştılar. Sadece birbirleriyle değil zamana karşı da yarışan ekipler böylelikle zaman yönetimi konusunda da potansiyellerini gözlemlediler.

Oyunevi Eğitim ve Danışmanlık tarafından yürütülen etkinlik hakkında bilgi veren takım Menajerimiz Ali Ekber Düzgün; “Futbolcular için son derece faydalı bir gün geçirdik. Bu tür çalışmaları büyük şirketler belirli aralıklarla yapıyorlar. Oyunla öğrenmek, oyunla tanışmak bugün batı ülkelerinde yeniden üzerinde durulan bir kavram. Göztepe’nin bu tür yeniliklere açık olması doğru yolda olduğumuzun da bir kanıtıdır. Bu bir tür zihinsel rejenerasyon yani yenilenme. Çok yoğun bir kamp dönemi geçirdik. Her maçtan sonra nasıl küçük bir antrenmanla futbolcularımız fiziksel yenileme yapıyorlarsa bu gün de zihinsel olarak yenilendiler” dedi.

Teknik ekibiyle birlikte etkinliğe bizzat katılan Teknik Direktörümüz Metin Diyadin ise çalışmadan oldukça memnun olduğunu söyledi. Genç teknik adam futbol sektörünün çok geleneksel bir yapıda olduklarını belirttikten sonra “Oysa eğitim değişiyor. Dünya değişiyor. Çocukların okullarından gözlemleyebiliyorum. Şimdiki futbolcular başka bir dünyada yetişti. Bunu kabul etmemiz lazım. Bu yüzden bu tür yeniliklere ihtiyacımız var. Ben bu tür yaklaşımların ilerleyen yıllarda futbol egzersizleriyle de sentezleneceğini düşünüyorum. Yarının futbolcusu; Oyun oynayarak, hem kafayı hem bedeni çalıştırarak maçlara hazırlanacak . Düşünenlere ve bize unutulmaz bir gün yaşatan arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Futbolun Türkiye’de gereğinden fazla ciddi olduğunu belirten Diyadin, “Futbol bir oyun. Her şeyden önce bir oyun. Biz bunu unuttuk. Ben Göztepe’nin oynamasını, sahada sürekli oyun oynamasını istiyorum. Göztepe futbolun bir oyun olduğunu hatırlatacak” diyerek gelecek sezon takımının tarzına dair fikir de verdi.

Futbolcularımızdan Özgür İleri ise; “ Etkinlik boyunca, oyunun ilerlemesi için katılanların iletişime mecbur olduğunu söyledikten sonra bu tür etkinliklerin futbol takımları gibi kolektif iletişimin önemli olduğu ekipler için çok faydalı olacaktır” dedi.


Share Now

Related Post

Leave us a reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.