No image

PTT 1’inci Lig ekiplerinden Karşıyaka’da Futbol Şube yöneticileri Mustafa Özçakar ve Kerim Çetin, görevlerinden ve yönetim kurulu üyeliğinden istifa etti.

Daha önce de istifa girişiminde bulunduklarını ancak kabul edilmediğini hatırlatan Mustafa Özçakar, “Yönetimle aramızdaki görüş ayrılıkları nedeniyle görevi bırakma kararı aldık. Önümüzdeki günlerde konuyla ilgili bir açıklama yapmayı düşünüyoruz” dedi.

Yeşil kırmızılı ekipte sezon başında futbol şube sorumluluğunu Osman Kırkpınar üstlenmişti. Daha sonra Başkan Ali Erten ile kulübe dışarıdan destek olan işadamı Erdal Acar arasında yaşanan gerilim nedeniyle şube yönetimine Erdal Acar’ın yeğeni Devrim Acar’le birlitte Mustafa Özçakar ve Kerim Çetin getirilmişti. Kerim Çetin, Göztepe derbisinin ardından 2’nci Başkan Cengiz Bakır’la gerginlik yaşamıştı.

NEDEN: ÖZÜR DİLEMEME
Karşıyaka’da Futbol Şube yöneticileri Mustafa Özçakar ve Kerim Çetin’in istifalarının arkasında, Göztepe derbisi sonrası yaşanan gerginliğin yattığı öğrenildi.

Edinilen bilgiye göre Başkan Ali Erten, dün akşam yapılan yönetim kurulu toplantısında Kerim Çetin’den Göztepe maçı çıkışında tartışıp yumruk attığı Cengiz Bakır’dan özür dilemesini istedi. Çetin geri adım atmayınca Başkan Erten, “Ya özür dile, ya istifa et” restini çekti. Bunun üzerine Kerim Çetin ve Mustafa Özçakar istifa ettiklerini söyledi. Özür dilenecek bir şey yapmadığını dile getiren Kerim Çetin, şunları söyledi:

“Cengiz Bakır’la aynı yönetimde çalışmam mümkün değil. Onun kim olduğunu, nereden geldiğini bilmiyoruz. Ama ben 10 yaşımdan beri tribünde Karşıyaka’yı destekledim. İşimi gücümü bir kenara bırakarak, zamanımı, emeğimi, maddi manevi tüm gücümü harcarken, daha önce kulübün önünden geçmeyen insanların bana akıl vermesine ihtiyacım yok. Hayırlı bir karar verdiğimi düşünüyorum.” (dha)


Share Now

Related Post

Leave us a reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.