No image

Mutlu AYDEMİR’in kaleminden Göztepe-Eskişehirspor maçıyla ilgili “İhale Patladı Beyler” başlıklı köşe yazısı.

Bu hafta şampiyonluk yolunda en büyük rakiplerimizden Eskişehir ile kora kor mücadele verdik.

Oyunun geneline bakıldığında zaman zaman üstün oyun el değiştirsede arzulu istekli olan taraf bizdik

Göztepemizin taraftarı çok mutlu çünkü geriye bile düşsek saldıran atak yapan bir takımımız var. Umarım bu sürekli böyle olur.

Ne diyoruz Defansımız barikat , orta saha hep atak, forvetimiz savaşacak.

Maçın önemli anlarına gelecek olur isek ilk yarının başında kademe hatasından golü yedik . Ardından aleyhimize verilen haksız penaltı. İşte ilk kırılma anı burada. Etrafımdaki arkadaşlarıma Günay penaltıyı kurtaracak dedim. Aslında totem yaptım 🙂 Günay penaltıyı kurtardı ve oyunun seyri döndü. Ardından ataklarımız başladı .

Jahovic ilk yarıda golü atar yazın köşeye dedim . Dakika 35. de jahovic zor pozisyonda kaliteli vuruşu ile beraberliği getirdi.

Maçın ikinci yarısından itibaren klasik Göztepe rakiplerinin hastalığı olan yere yatma, zaman geçirme ve futbolu çirkinleştirme baş gösterdi.

Her ne kadar maçın kırılma anı Günay’ın kurtardığı penaltı olsada bir kırılma anı da ikinci gölümüzü bulmadan 5 dakika önce sahanın karıştığı dakikalarda sadece kale arkasındaki bizlerin gördüğü ve golü engellediği pozisyondur. Merakınızı gidereyim; ortalık karıştı , bu sırada Günay top toplayıcıdan topu istedi ve yerde sektirmeye başladı ama sahaya bakmıyordu. Hakem maçı başlattı Günay hala topla oynuyordu. Uzun bir top atıldı biz bu arada Günay’a uyarıda bulunarak maça dönmesini sağladık. 3 saniye içinde gelişen olayda kalecimiz topu kurtardı. Soğuk terler döktüğümüz dakikalardı.

Göztepemiz istanbulda Ümraniye maçında 1-0 öndeyken rakibimizin bizi zor duruma soktuğu anlarda bile yere yatıp zaman geçirmeyen futbolu çirkinleştirmeyen Gururlu Onurlu futbolculara sahip. Çünkü Göztepe taraftarına layık olmak bunu gerektirir. Göztepe taraftarı sevmez öyle şeyleri.               

Maçın sonlarına doğru ortalık karıştı. eskişehirin atağında leo ile meye arasındaki mücadelede meye yerde kaldı temas vardı yoktu tartışmaları arasında halilin hızlılığı sayesinde jahovic galibiyet golünü atıyor. Tribünler yıkılıyor. Kendimize geldiğimizde Alpay Hoca takımı sahadan çekiyordu.

Kimse atlamasın Göztepemiz bu maçta sahada üstün oynayan ve galibiyeti hak edendi . Hakem sayesinde kazandı denilemez.

Unutmadan Meye’nin ceza sahası içidede düşürüldüğü bir pozisyon bencede penaltıydı verilmedi ancak ilk yarıda Halil’e yapılan bir harekette penaltıydı oda verilmedi.

Bu kısmı okumayan kalmasın ; Göztepemiz Türkiye Kupası maçı için tamamen karışık olan Cizre’ye cizrespor maçına gidiyor. Bizzat orada olduğum için katıksız yazabilirim ama detaylara girmeyeceğim. Zırhlı araçlarla gittiğimiz statda Sayın sepil ve diğer yöneticilerimiz İstiklal Marşı için ayağa kalktığında küfürler yedi, üstlerine tükürdüler baskı gördüler sahadan çekilmedi. Bizler can güvenliğinizi sağlayamayız dedikleri için stadın yanında binadan maçı izledik sahadan çekilmedi. Sahaya taşlar atıldı futbolculara geldi. Onlarda şok yaşadılar korktular belki ama çekilmediler. Metin hocanın ilk maçıydı o da takımı çekmedi.

Bizim başkanımız bu şartlarda takımı çekmedi de yılların Eskişehir başkanı ve teknik Direktörü 3 taraftarın sahaya girmesinden dolayı takımı mı çekecek. 1 kişi vardı başka da kimse yoktu sahaya giren.  Kaldı ki maçın o dakikasına kadar sıkıntılı stresli olan taraf biz iken taşkınlık yapmamışız skor böyle bitse alkışlayacağız siz golü yiyince mızmızlık yapacaksınız . Olmadı Alpay hoca yaptığın hareket ile Göztepemizin sahasında olaylar çıkaran bir kulüp olduğu algısı yarattın. Ama neyse ki spor kamu oyu gereken cevabı 2 gündür tv programlarında veriyor.

Kısaca Alpay hoca üzerimize yıkmaya çalıştığın ihale sende kaldı.

Takımımıza ve teknik ekibimize sonsuz teşekkürler.

Saygılarımla

Göztepe Tv – Mutlu AYDEMİR


Share Now

Related Post

Leave us a reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.