No image

Göztepeliler ve Karşıyakalılar, 24 yaşında vefat eden Karşıyaka sevdalısı Metin Kaan Rüstem’i son yolculuğuna uğurladılar.

Karşıyakalı eski milli yüzücü Yüksel Böke ve ünlü fotoğrafçı Hamza Rüstem‘in, 24 yaşında vefat eden torunları, Karşıyaka sevdalısı Metin Kaan Rüstem, gözyaşları arasında son yolculuğuna uğurlanırken, Göztepeliler ezeli rakiplerini bu zor günlerinde yalnız bırakmayarak, acı gün dostu olduklarını gösterdi.

Karşıyaka Yelken Kulübü‘nde yapılan törene katılan Göztepe Yalı Derneği Başkanı Erdem Pehlivan, Göztepe Yelken Şubesi Antrenörleri Ufuk Karadalga, Mehmet Demirci ve Tümer Başlığ, Karşıyakalıların üzüntüsünü paylaşıp, genç yaşta yaşamını yitiren Mehmet Kaan Rüstem için gözyaşı döktü. Törende eski kulüp başkanlarından Cenk Karace ve Fatih Diniz ile Karşıyaka Taraftarlar Derneği Başkanı Okan Kırmacı da hazır bulundu.

Törende konuşan Göztepe Yalı Derneği Başkanı Erdem Pehlivan, “Burada bu şekilde gelmek istemezdik ama maalesef şartlar bunu gerektirdi. Kardeşimizi ananların hepsi üzüntüyle ama aynı zamanda mutlulukla anıyor. Çünkü genç yaşına rağmen geride güzel şeyler bırakmış. Biz bu konuya Göztepe, Karşıyaka olarak değil de insan anlamında bakıyoruz. Ailesine ve Karşıyaka camiasına başsağlığı dileriz” dedi. Karşıyaka Taraftarlar Derneği Başkanı Okan Kırmacı ise “Ölümün genci yaşlısı olmaz, ama genç kardeşlerimiz vefat ettiğinde acımız çok daha büyük oluyor. Ailesine başsağlığı diliyorum. Acı günlerde hep beraber oluyoruz. Bugün burada Göztepeli kardeşlerimiz, arkadaşlarımız var. Onlara şükranlarımızı sunuyoruz” diye konuştu.

Karşıyaka Yelken Şubesi antrenörleri ile Akdeniz Üniversitesi’nden arkadaşlarının Metin Kaan Rüstem‘in ardından gözyaşları içinde yaptığı konuşmalar duygusal anlar yaşanmasına neden olurken, büyük üzüntü yaşayan, ayakta durmakta güçlük çeken anne Deniz Böke ve baba Mustafa Rüstem‘i yakınları teselli etti. Karşıyaka’ya olan sevgisiyle anılan genç taraftarın cenazesi, Bostanlı Beşikçioğlu Camii’nde öğle vakti kılınan cenaze namazının ardından Soğukkuyu Mezarlığı’nda toprağa verildi. Bu arada Göztepe Yalı Derneği’nin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, “Bir tribüncü kardeşimizi daha genç yaşta kaybettik. Başta ailesi ve arkadaşları olmak üzere tüm Karşıyaka camiasına başsağlığı dileriz” ifadesine yer verildi. DHA


Share Now

Related Post

Leave us a reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.