Mutlu Aydemir’in Kaleminden “İnce Hesaplar Başladı” başlıklı köşe yazısı.

Bugünde istediğimiz 3 puanı maalesef alamadık. Alanyaspor bugün beklide en kötü oyununu oynadı. Kalemize doğru düzgün olgun bir atakla gelemediler ama 1 puanı bizden aldılar.

Bugün daha istekli oynayan bizdik. Özellikle 1. yarı istediğimizi almaya yakındık. Nasıl oluyorsa sonuç gelmiyor. Her zaman söylediğim forvetimize son vuruşu yapacak asisti gönderecek 10 numara oyuncumuz eksik. Forvet dediğin adamda 1 kere bile top gelse golü yapacak . Ancak Vleminckx resmen takımın ileri çıkması için kendini paraladı.

Kaptan Giray ve Emre’nin yokluklar ise çok bariz bir şekilde gün yüzüne çıktı. Bu iki oyuncunun bundan sonraki maçlarda dikkatli olup kart görmemeye özen göstermeleri lazım.

Gosso çok mücadele ediyor fakat maalesef yanında onun yükünü hafifletecek yada yorulduğunda yerine girebilecek futbolcumuz yok. Yinede çok şükür kaleciye kadar attığı geri paslar artık yok.

Kanatlarımız bu günde çalıştı ama dediğim ve hep yinelediğim 10 numara mevkii yani forvet arkası kaliteli bir futbolcumuz olsa onlarında paslaşabileceği alan yaratarak daha fazla verim alabiliriz.

Alanya maçından 1 puan almak elbette bizi tatmin etmeyecek.

Metin hocanın taktiği yani kupadan elenmek işimize yarayacak diye düşünüyorum. Rakiplerimiz bu hafta yine puan yada puanlar kaybedecektir. Rakiplerimizde hafta içi yapılan ZTK maçlarının yorgunluğu olacaktır. Fizik ve mental  yorgunluk futbolcuları zorlayacak. Hatta önümüzdeki hafta ZTK maçları devam edecek ve Karabükspor deplasmanında rakibimizin fazla maç yapması bize yarayacak diye umuyorum. Daha da ileriye gideyim. Karabük deplasmanında 3 puanla dönemez isek Metin hocanın hesapları başını ağrıtacak derim. Bu ince hesapların bizim lehimize olmasını diliyorum.

Şimdi ara transfer için dedikodular başladı. Kimlerin geleceği kadar gideceklerin listesi de önemli. En son sözleşme imzalayan Mehmet Enes ile takım kadromuz 29 oldu.

Ancak 3 kadro dışı (Ertuğrul-Benjamin-Barış) ve neredeyse hiç faydalanmadığımız 9 futbolcumuzu ( Göktuğ-İsmail – Tuncay-Ali Can- Emrah – Salim – Mehmet Enes – Fatih – İsa) çıkarır isek kullandığımız 17 kişilik kadromuz var.

Metin hoca Benjamin, Ertuğrul ve Barış’ı gözden çıkardı. Bence hepsi bize lazım.

Bu isimlere ek olarak bekleneni veremeyen Besara da garanti diyebiliriz.

Geride kalan az faydalandıklarımızdan kimler gider şuan soru işareti olarak karşımızda duruyor.

Bekleyip göreceğiz.

Saygılarımla

Mutlu AYDEMİR – Göztepe Tv


Share Now

Related Post

Leave us a reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.