No image

Göztepe – Eskişehirspor maçını değerlendiren FIFA kokartlı eski hakem İsmet Arzuman, müsabakanın hakemi Serkan Tokat’ın 2 takım için de kötü bir maç yönettiğini söyledi.

FIFA kokartlı eski hakem İsmet Arzuman, TFF 1. Lig‘de pazar günü oynanan ve son dakikalarda eskişehir’in sahadan kaçmasıyla gündem oluşturan Göztepe – Eskişehirspor maçında yaşananları yorumladı. Gergin geçen karşılaşmayı yakından takip ettiğini söyleyen İsmet Arzuman, Eskişehirspor’un sahadan çekilmesine anlam veremediğini ifade ederek, “Alpay Özalan‘ın oyunculuğunu da biliyorum, müsabakalarını da yönettim. Gerçekten üzücü bir durum. Sahadan çekilmeyi gerektirecek bir durum yoktu. Türk futbolu adına üzücü bir olay. Olay 90+2’de oldu zaten. Kendilerine göre mutlaka haklı sebepleri vardır ama yanlış bir hareket.” şeklinde konuştu.

“Sahadan Çekilmek Çok Gereksiz”

Futbolun hatalar oyunu olduğunu dile getiren FIFA kokartlı eski hakem İsmet Arzuman, “Hakemler her zaman hata yapıyor. Müsabakanın hakemi maçın genelinde iki taraf için de başarılı bir maç yönetmedi. Merkez Hakem Kurulu (MHK), keşke bu 2 güzide takımın maçına daha tecrübeli bir hakem verseydi. Bereket maçın sonunda Eskişehirspor’un çekilmesiyle beraber daha kötü olaylar olmadı. Çünkü futbolular da birbirlerine karşı hareketlere başlamışlardı. Sahadan çekilmelerini çok gereksiz buluyorum.” diye konuştu.

“Böyle Bir Olay Görülmedi”

Türkiye liglerinde daha önce böyle bir olayı hatırlamadığını da kaydeden bir dönemin usta hakemi, “Bir tek Trabzonspor – Fenerbahçe maçını hatırlıyorum. Fenerbahçe antrenörüne bir şey atılmıştı ve takım çekilmişti. Burada biri galip gelecek. Bu oyun, hakem hata yapacak, kaleci hata yapacak, oyuncu hata yapacak… Alpay, Semih penaltı kaçırdığında takımı çekseydi o zaman. Semih’in penaltı kaçırması çok az bir ihtimal ama bu hatalar kabul edilebilir olacak. Futbolun dünyada sevilmesinin nedeni bu zaten” ifadelerini kullandı.

“Profesyonelce Bir Davranış Değil”

Bir takım böyle sahadan kaçıp gidemez” diyen usta hakem İsmet Arzuman, “Bunu Avrupa’da da izliyorlar çünkü artık. ‘Türkiye’de maç tatil edildi çıkan olaylar nedeniyle‘ deniyor. Ne olayı, hiçbir olay yok. Bunun izahı da çok zor. Sonuçta biz ülke olarak puan kaybediyoruz” dedi.

Eskişehirspor’un muhtemelen 3-0 hükmen mağlup kabul edileceğini ve 3 puanının da silineceğini anlatan İsmet Arzuman, “Profesyonelce bir davranış değil. Şampiyonluğun en büyük adaylarından Eskişehirspor, rakibine 6 puan kaybetti. Eminin Alpay da şuan üzülüyordur” diye konuştu.


Share Now

Related Post

Leave us a reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.