Göztepe’nin Yeni Malatyaspor ve Çankırıspor beraberliklerinin ardından istifa eden teknik direktörü Zafer Turan, “Amacım futbolcuları harekete geçirmek” dediZAFER TURAN

Devre arasında göreve getirildikten sonra takımının 7 maçta aldığı 2 galibiyet, 5 beraberlikten sonra istifa eden Zafer Turan, “Başkan ve oyuncular ayrılmamı istemedi. Ama ben memur zihniyetli değilim. Kötü gidişin faturasını oyunculara kesip sezon sonuna kadar koltukta oturacak karakterde de olamam. Sorumluluk alarak ayrılıyorum. Doğru takıma, yanlış zamanda geldim” dedi.

Devre arası kampında her şeyin iyi gittiğini ancak İzmir’e dönünce iç ve dış faktörlerden etkilendiklerini dile getiren Zafer Turan, sözlerini şöyle sürdürdü:

“İkinci yarıda hiç yenilmeden puan farkını 4’e indirdik ama istediğim oyun kalitesine ulaşamadık. Daha iyi olmalıydık. Oyuncularla konuştum. Hak ettikleri yerde değiller. Göztepe hala şampiyonluğun güçlü adayı. İstifamla harekete geçsinler. Lige motive olsunlar. Göztepeli’yim. Şampiyon olursak, oyuncularımın mesajımı aldığı sonucunu çıkaracağım.”

Ara transferde zorlandıklarını kaydeden Zafer Turan, sezon başında büyük mali külfet altına giren kulübü daha fazla yük altına sokmak istemediğini belirtti, “İyi bir kadromuz vardı. Maliyetsiz, alternatif oyuncular aldık” ifadesini kullandı. Zafer Turan, olarak taraftarlarına sezon sonuna kadar tepki göstermeden takıma destek olma çağrısında bulundu.

Öte yandan Başkan Hüseyin Altınbaş, teknik adam arayışına başladı. Takımı cumartesi günü oynanacak Kartal maçına antrenörler Tacettin Bakacak ve Suat Arıcan’ın hazırlayacağı bildirildi.

REKOR KIRDI

GÖZTEPE 7 yıllık Altınbaş Holding döneminde bir sezonda en fazla teknik adamla çalışma rekorunu kırdı. Zafer Turan, Altınbaş yönetiminde görev yapan 13’üncü teknik adam oldu. Göztkepe’yi 2009-10 ve 2011-12’de üçer farklı teknik direktör çalıştırdı. Akif Başaran, Erol Azgın ve Nurettin Yılmaz 2009-0, Özcan Kızıltan, Cihat Arslan ile Hüseyin Kalpar, 2011-12’de görev yaptı. Bu sezon henüz ilk haftada Erhan Altın, ilk yarı sonunda Özgür Zengin’le vedalaşan Göztepe, bir sezonda Zafer Turan’ın da gidişiyle ilk kez dördüncü teknik direktörle sözleşme imzalayacak. Altınbaş döneminde sezonu baştan sona tamamlayan tek isim 2010-11’de şampiyonluk yaşayan Özcan Kızıltan oldu.


Leave us a reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.