sındakikaGöztepe Taraftar Derneğinin Açıklaması ;

İstanbul’da “Gezi Parkı” olaylarıyla başlayan ve ülke geneline yayılan eylemler, İzmir’de de aşırı şiddet gösterilerine neden olmaktadır. Bu olaylar sırasında kaos ortamı yaratmaya çalışan ve olayları körükleyen kesimler kamu binaları, toplu taşıma araçları, otobüs durakları, reklam panoları, dükkanlar, bankalar, polis ve sivil araçlar ile daha birçok yere zarar vermektedir.

Ben yaptım oldu anlayışını da, hatada ısrar edilmesini de, tepki gösterildiğinde olayları bastırmak için aşırı güç kullanımını da tasvip etmiyoruz. Ancak kırıp dökerek, öfkesini kamuya ve halka zarar verecek şekilde gösterenleri de asla tasvip edemeyiz. Bize düşen sakin olmak ve siyahla beyazı ayırt etmektir. İnsanları galeyana getirmek için yalan haberlerle sürekli propaganda yapanlara da, kaos ortamını kaşıyıp ateşe benzin döken emperyalist devletlere de, medyasına da prim verilmemelidir.

Göztepeli kimliğiyle, forması tişörtü atkısıyla orada yer alan her taraftarın demokratik yolların dışına çıkmadan ve provakasyonlara kapılmadan bu hakkı kullanmasını, Göztepe armasına yakışır şekilde davranmasını istiyoruz.

Göztepe Taraftar Derneği YK


Leave us a reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.