No image

PTT 1’inci Ligi’nde 2 hafta önce Atatürk Stadı’nda oynanan karşıyaka-Göztepe derbisinde olay çıkartan kişilerle ilgili açıklama yapan İzmir Emniyet Müdürlüğü, kamera görüntülerini de dağıttı.

Spor Güvenliği Şube Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, karşılaşmada olay çıkaran, tribünlere yanıcı-delici madde ile küfürlü pankart sokan ve 6222 sayılı kanuna karşı gelen 51 taraftarın kimliğinin tesbit edildiği ve yakalama çalışmalarının devam ettiği ifade edildi. Stadyumda Passolig sistemine entegre edilen kameraların çekmiş olduğu görüntüleri dağıtan yetkililer, ayrıca stat dışında da kavgaya karışan kişilerin saptandığını duyurdu.
Yapılan açıklamada maç öncesi Fatih Caddesi üzerinde birbirlerine taşlı-sopalı saldırada bulunan taraftarlar arasında çıkan olayın engellendiği ve kavgaya karışanların kamera ile kayıt altına alındığı bildirilirken, karıyakalı taraftarların giriş yaptığı 2A kapısından gerçekleşen üst aramasında, üzerinde kelebek olarak tabir edilen bıçak bulunan 26 yaşındaki C.Ü. isimli şahsa 6222 sayılı kanuna muhalefetten işlem yapıldığı belirtildi. Yine maçtan önce Halkapınar Spor Salonu önündeki otoparkta havai fişek atan 22 yaşındaki A.E.U isimli karşıyaka taraftarın otomobilinde 64 adet havai fişek ele geçirildiği, ayrıca kapı girişlerindeki kontrollerde 8 adet meşale yakalandığı ve bu kişiler hakkında işlem yapıldığı açıklandı. (DHA)

Karşıyaka ve Göztepe

Karşıyaka ve Göztepe


Share Now

Related Post

Leave us a reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.