No image

Türk futbolunun en köklü ve keskin rekabetlerinden birini yaşayan Karşıyaka ile Göztepe kulüpleri, 8 Kasım Pazar günü oynayacakları PTT 1. Lig maçında tribünlerin yarı yarıya eşit olması için ortak karar aldı. İl Spor Güvenlik Kurulu da onaylarsa, yıllardır hasret kalınan bir olay gerçekleşecek.

PTT 1. Lig’de 8 Kasım Pazar günü oynanacak İzmir derbisinde İl Spor Güvenlik Kurulu’nun kabul etmesi halinde açık tribünün Göztepe, kapalı tribünün ise Karşıyaka taraftarına ayrılacağı bildirildi.
Karşıyaka Spor Kulübü’nden yapılan açıklamada, iki kulüp yetkililerinin bir araya geldiği ve yetkili kurumların onaylaması kaydıyla bazı kararlar aldığı belirtildi.
Yerel ve ulusal bazda geniş destek gören fair-play sürecinin kesintisiz olarak ve geliştirilerek sürdürülebilmesi için gereken özen ve özverinin gösterileceği, maçın başlama saatinin 18.30’dan 13.30’a alınması için Türkiye Futbol Federasyonu’na gerekli müracaatın yapılacağı kaydedildi.
“TRT’DEN ANLAYIŞ BEKLİYORUZ” 
Bu konuda yayıncı kuruluş TRT’nin de anlayış göstermesinin beklendiğine değinilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:
Tribün paylaşımında açık tribünün rakip takıma, kapalı tribünün ise ev sahibi takıma verilmesi uygun bulunmuştur. Bu şekilde gerek ilk maç ve gerekse ikinci yarıda Göztepe’nin ev sahipliği yapacağı maçta her iki takımdan da mümkün olduğunca fazla taraftarın maçı izleyebilmesi amaçlanmıştır. Ancak bu konuda İl Spor Güvenlik Kurulu’nun nihai kararları esas olacaktır. Rakip takım tribün bilet fiyatı 20 lira olarak belirlenmiştir. Karşıyaka Spor Kulübü’nün ev sahibi olduğu ilk maç için alınan bu kararlar ve bilet fiyatları, ikinci yarıda Göztepe’nin ev sahibi olacağı maçta da Karşıyaka için aynen uygulanacaktır.
Karşıyaka Başkanı Ali Erten - Göztepe Başkanı Mehmet Sepil

Karşıyaka Başkanı Ali Erten – Göztepe Başkanı Mehmet Sepil

Göztepe Başkanı Mehmet Sepil (sağda), Pınar Karşıyaka Başkanı Ali Erten ile birlikte yeşil kırmızılı takımın Barcelona Lassa ile oynadığı maçı salondan izlemişti.
DARISI 4 BÜYÜKLERİN BAŞINA
Bilindiği üzere Türk sporunun 4 büyük kulübü Beşiktaş, Fenerbahçe, Galatasaray ve Trabzonspor’un kendi aralarında oynadığı maçlarda deplasman takımı taraftarları stadyumlara ve salonlara alınmıyor. Karşıyaka ve Göztepe’nin bu kararı 4 büyüklere örnek olması açısından da büyük önem taşıyor.
Karşıyaka ile Göztepe arasındaki sıcaklığın oluşmasında sarı kırmızılı kulübün başkanı Mehmet Sepil’in büyük payı bulunuyor. Mehmet Sepil, Pınar Karşıyaka’nın Barcelona Lassa ile oynadığı basketbol maçını salondan izleyerek yeşil kırmızılı takıma destek vermişti.
Karşıyaka - Göztepe Derbisi

Karşıyaka – Göztepe Derbisi


Tags

Share Now

Related Post

Leave us a reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.