izmir haberİzmirli Kulüpler, Şampiyon Kulüpler Kupası’nda ülkemizi temsil eden Konak Belediyespor Kadın Futbol Takımı’na destek verme sözü verdi. Konak Belediye Başkanı Dr.Hakan Tartan 10 Ekim Perşembe günü saat 19.00’da Alsancak Stadı’nda oynanacak olan karşılaşmaya tüm İzmirlileri davet etti.

İZVAK Başkanı Tuğrul Yemişçi, Konak Belediye Başkanı Dr. Hakan Tartan, İzmirli futbol kulüpleri ve taraftar temsilcileri 10 Ekim’de Konak Belediyespor Kadın Futbol Takımı’nın Polonya’nın RTP Unia Raciborz takımı ile Alsancak Stadı’nda yapacağı maç öncesinde birlik beraberlik mesajı verildi.

Basın toplantısına; Konak Belediye Başkanı Dr. Hakan Tartan, İZVAK Başkanı Tuğrul Yemişçi, Karşıyaka Spor Kulübü Başkanı Fatih Diniz, Altınorduspor Kulüp Başkan Vekili İbrahim Görücüoğlu, Göztepe Kulüp Başkanı Hüseyin Altınbaş, Menemen Belediyespor Başkanı Mehmet Arslan, Bucaspor Kulüp Başkanı Hüsnü Kaya, Altay Spor Kulüp Başkanı Niyazi Konuşmaz, İzmir Spor Başkan Yardımcısı Ethem Ateşler ve taraftar temsilcilerinin katıldığı toplantıda tüm kulüp başkanları Konak Belediyespor- RTP Unia Raciborz karşılaşmasında taraftarlarıyla birlikte destek olma sözü verdiler. Tartaftarların aileleriyle birlikte 15 bin kişilik stadı doldurmak için bir yürek, bir yumruk olmak için Konak Belediyesine tam destek vereceklerini söylediler.

Konak Belediye Başkanı Dr. Hakan Tartan, bütün kulüplerin birlik beraberlik içinde olduğunu ve bunun İzmir sporu adına mutluluk verici olduğunu, bu tabloyu daha da ileri taşıyacaklarını kaydetti. Tartan, Şampiyon Kulüpler Kupası’nda ilk kez bir kadın futbol takımının gruplara kaldığını hatırlatarak, “Kadın futbolunda ülke puanımız 0,90 civarındaydı, bu tablo ile 3’te 3 yaptık ve gruplardan çıkarak 32 takım arasına kalmayı başardık. Ben elimden geldiğince İzmir’deki kulüplere destek olmaya çalışıyorum. Kulüplerimiz de bizi basketbol, hentbol ve voleybol takımlarımızın maçlarında destekledi. İzmir adına tarih yazma dönemindeyiz. Kadın futbolunda seyirci rekorunu kırmak istiyoruz. Tüm takımlardan ve taraftarından destek bekliyoruz. Türk sporunda İzmir çıkışı yapmak istiyoruz” diye konuştu.

İZVAK Başkanı Tuğrul Yemişçi ise Konak Belediyespor Kadın Futbol Takımı’nı hep birlikte desteklemek gerektiğini belirterek, “Türkiye’ye bir ilk yaşatalım. Kulüplerimizle birlikte hareket ettiğimizi de göstermek istiyoruz. Kol kola maç izleyeceğiz” dedi. Kulüp taraftarları da destek verdiklerini ve Alsancak Stadı’nı doldurmak için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.

Kulüp başkanları da taraftarlarına çağırı yaparak, “ 10 ekim Perşembe günü Alsancak Stadı’nda buluşalım” diye konuştular. İstanbul Adalar Belediye Başkanı Dr. Mustafa Farsakoğlu ve Tv programcısı Faik Öztürk de toplantıya katılarak manevi destek verdiler.sp


Leave us a reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.