No image

Yenigün Gazetesinden Erşan Yetişir’in “Lider Olmak mı ? Lider Kalmak mı ?” başlıklı yazısı sizlerle..

Haftalar sonra liderlik koltuğuna oturan ve rotasını şampiyonluğa çeviren Göztepe bir taraftan bunun keyfini çıkarırken bir taraftan da burada kalmak adına bundan sonra çok dikkatli olmak zorunda.

Son haftalarda önemli puanlar kaybetmesine rağmen, rakiplerin de beklenmedik puan kayıpları yapması ile ilk yarınının lideri oldu Göz Göz.

Lider Olmak Mı? Lider Kalmak Mı?

Şu an için işler yolunda gözüküyor. Bundan sonraki süreç nasıl işler bunu hep birlikte izleyip göreceğiz. Öncelikle ikinci yarı Okan Buruk Hoca’ya ve ekibine büyük iş düşüyor. Malum ligin ilk yarıları her zaman daha kolay geçer. İkinci yarı ise gerçek lig karşınıza çıkar. İşte ustalık ve maharet burada devreye girer. Gerek oyuncular gerekse teknik heyet bu zorlu süreçte ayakta kalıp iç sahada kazanıp, deplasmandan puan getirip takımı zirve yarışında ayakta tutmak zorundadır.

Göztepe Başkanı Mehmet Sepil gibi bir başkana sahip olmak tüm Göztepe camiası ve taraftarı için büyük bir şans. Başkan tüm işlerini bir kenara bırakıp tüm mesaisini Göztepe için harcıyor. Yıllardır kanayan yara olan stat işini çözmekle kalmadı, stadı 365 gün kullanılacak şekilde planlayarak kulübe kalıcı gelirler de sağlayacak. Şu an için Okan Hoca ile kafa kafaya verip ikinci yarı gerekli yerlere takviye yapmak adına arayışlarını sürdürüyorlar. Transfer Murat Akın ile başladı. Sanırım 2-3 takviye daha yapıp transferi noktalayacaklar.

Yapılan ve yapılacak olan transferler, hem forma rekabetine sebep olacak hem de zor olan ligin ikinci yarısında takımda kadro derinliği yaratacak. Taraftar ilk yarıda üzerine düşeni fazlası ile yerine getirdi ama destekleri artarak devam etmeli. Bu birlik ve beraberlik arttıkça başarı peşi sıra gelecektir. Önemli olan lider olmak değil orda kalmaktır. Göztepe ilk yarıda bunun sinyallerini fazlasıyla verdi. Şimdi zorlu bir ikinci yarı onları bekliyor. Biraz dikkat biraz kontrasyon ile takım bu yıl hak ettiği şampiyonluğa ulaşacaktır. Bu büyük camia bunu fazlası ile hak ediyor..

Gazete Yenigün – Erşan YETİŞİR


Share Now

Related Post

Leave us a reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.