No image

PTT 1. Lig’de gözünü şampiyonluğa diken Göztepe’de transfer çalışmaları tüm hızıyla sürerken, sezon başında sadece 5 yabancıyı yeterli gören teknik direktör Metin Diyadin, ikinci yarı öncesi fikir değiştirdi.

Yaz döneminde “Oynatmayacağım yabancıyı asla transfer etmem. Tribünde oturacaksa almanın bir anlamı yok” diyen Göztepe teknik direktörü şimdi ise 10 yabancı hakkını da kullanabileceklerini söyledi. Kadrosunda Leroy George, Robert Maah, Gosso, Vleminckx ve Besara’yı bulunduran tecrübeli çalıştırıcı Metin Diyadin, “Yurt dışı ve yurt içinde futbolcu taramalarımız sürüyor. Ara transferde yabancı kontenjanımızın tümünü kullanabiliriz. Nokta transferlerle takımın kalitesi artacak. Mevcut kadrodan giden olmayacak” şeklinde konuştu.

Yabancı oyuncunun ilk 11’de yer almasından yana tavır sergileyen Metin Diyadin ilk yarıda Nahir Besara’yı 9, Vleminckx’i 11, Maah’ı ise 12 kez 11’de oynattı. Bu süreçte Maah bir kez sarı kart cezalısı konumuna düştü. Metin Diyadin yine 1 maç ceza alan Gosso’ya 16 karşılaşmada, 2 maç cezalı duruma düşen Leroy George’a ise 15 müsabakada 11’de yer verdi. GözGöz statü gereği 5’ten sonra alınacak her yabancı için Futbol Federasyonu’na da 200 bin TL yatıracak. Bu arada yönetim, transfer listesinde yer alan yabancılarla görüşmelerini sürdürüyor. Onur ATIŞ – İZMİR / DHA

Metin Diyadin Göztepe

Metin Diyadin Göztepe


Share Now

Related Post

Leave us a reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.